هدر موبایل
1391/12/02 12:01:00
سرویس بین الملل
طباطبائی‌نائینی:

فروش تسلیحات به امارات، حربه‌ بازگشت دلارهای نفتی به غرب است

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به خرید بیش از یک میلیارد دلار تسلیحات از سوی امارات متحده از کشورهای غربی، گفت: فروش تسلیحات به امارات حربه‌‌ای برای بازگشت دلارهای نفتی به غرب است.
فروش تسلیحات به امارات، حربه‌ بازگشت دلارهای نفتی به غرب است نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به خرید بیش از یک میلیارد دلار تسلیحات از سوی امارات متحده از کشورهای غربی، گفت: فروش تسلیحات به امارات حربه‌‌ای برای بازگشت دلارهای نفتی به غرب است. https://cdn.icana.ir/d/019/22243.jpg فروش,تسلیحات,به,امارات،,حربه‌,بازگشت,دلارهای,نفتی,به,غرب,است Icana

حمید‌رضا طباطبائی‌نائینی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به خرید بیش از یک میلیارد دلار تسلیحات از سوی کشور امارات متحده، توضیح داد: کشورهای نفت‌خیز حاشیه خلیج فارس به واسطه تحریکات آمریکا و اروپا چندین سال است که مشغول خرید تسلیحات و پرکردن زرادخانه‌های تسلیحاتی خود هستند.

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه غرب و آمریکا از جمله خریداران همیشگی نفت کشورهای حوزه خلیج فارس هستند، تصریح کرد: غربی‌ها با تشویق اعراب به خرید تسلیحات غربی باعث می‌شوند تا دلارهایی که در اثر خرید نفت به کشورهای عربی پرداخت شده به کشورهای خود بازگردد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: غربی‌ها رندانه تسلیحات کهنه، منسوخ و تاریخ مصرف گذشته خود را به اعراب می‌فروشند و سلاطین عرب که کوچکترین آگاهی سیاسی ندارند از خرید این تسلیحات لذت وافری می‌برند غافل از اینکه این گونه ابزارها هیچ گاه قادر به حفظ  حکومت مستبدانه آنها نیست.

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه غرب و آمریکا در خاورمیانه سیاست ایران‌هراسی را در پی می‌گیرند، گفت: غرب با سیاست ایران هراسی، اعراب مرتجعی که جمهوری اسلامی را تهدیدی برای خود قلمداد می‌کنند قانع می‌کند که باید به لحاظ تسلیحاتی در سطح بالای آمادگی قرار بگیرد در صورتی که تسلیحات ایران جنبه بازدارنده دارد و همچنین ساخت داخل است ولی اعراب با چنین خرید‌های تسلیحاتی پای بیگانگان را در منطقه باز می‌کنند.

سخنگوی نیروهای مسلح امارات متحده عربی گفت که کشورش قرارداد‌های خرید اسلحه به ارزش یک میلیارد و ۴۲ میلیون دلار امضا کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet