هدر موبایل
1391/12/01 15:40:29
سرویس اجتماعی
صابری با تاکید بر نوسانات ارز و افزایش هزینه تحصیل در خارج از کشور:

ضرورت تسهیل شرایط بازگشت دانشجویان خارج از کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه قوانین برای بازگشت دانشجویان به داخل کشور به ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری شفاف و روشن نیست، گفت: بخش عمده‌ای از مشکلات دانشجویان خارج از کشور برای بازگشت به داخل، ممانعت دانشگاه‌ها از پذیرش دانشجویان و معرفی نکردن استاد به آنها است.
ضرورت تسهیل شرایط بازگشت دانشجویان خارج از کشور عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه قوانین برای بازگشت دانشجویان به داخل کشور به ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری شفاف و روشن نیست، گفت: بخش عمده‌ای از مشکلات دانشجویان خارج از کشور برای بازگشت به داخل، ممانعت دانشگاه‌ها از پذیرش دانشجویان و معرفی نکردن استاد به آنها است. https://cdn.icana.ir/d/019/23330.jpg ضرورت,تسهیل,شرایط,بازگشت,دانشجویان,خارج,از,کشور Icana

رضا صابری درگفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره دستور اسفندیار رحیم‌مشایی جانشین رئیس جمهور در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور به وزاری بهداشت و درمان، علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه آزاد برای تسهیل شرایط بازگشت دانشجویان خارج از کشور به داخل، افزود: بالا رفتن قیمت ارز به ویژه برای دانشجویان غیربورسیه، زندگی این افراد را به هم ریخته به گونه‌ای که ادامه تحصیل آنها به دلیل مشکلات اقتصادی با موانع جدی روبرو شده است.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این شرایط مصلحت کشور این است تا زمینه‌ انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به داخل فراهم شود تا در وطن خود به ادامه تحصیل بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت مساعدت وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد برای فراهم کردن شرایط تحصیل دانشجویان بورسیه و غیربورسیه در داخل کشور، تصریح کرد: نباید به لحاظ وجود برخی قوانین، با این دانشجویان سخت برخورد شود به گونه‌ای که نتوانند به کشور بازگردند؛ در حال حاضر ظرفیت‌هایی که به لحاظ آموزش عالی در کشور ما وجود دارد می‌تواند موجب تحصیل دانشجویان در داخل کشور باشد.

صابری، با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات در جلسات متعدد با مسئولان آموزش عالی، مطالباتی را در حوزه بازگشت دانشجویان خارج از کشور به داخل مطرح کرده است، افزود: متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای رسیدگی به درخواست اعضای این کمیسیون انجام نشده و هیچ کار عملی را از مسئولان شاهد نبودیم.

وی، با تاکید بر اینکه نباید شرایط بازگشت به کشور برای این دانشجویان سخت باشد، یادآور شد: تاکنون این دانشجویان به دلیل نوسانات ارز و بالا بودن هزینه تحصیل، درخواست‌های زیادی مبنی بر بازگشت به داخل کشور داشتند اما همچنان تمایل ااین افراد برای بازگشت وادامه تحصیل در کشور بدون پاسخ مانده است.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس نهم، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از مشکلات دانشجویان خارج از کشور برای بازگشت به داخل، ممانعت دانشگاه‌ها از پذیرش دانشجویان و معرفی نکردن استاد به آنها است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه قوانین برای بازگشت دانشجویان به داخل کشور به ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری شفاف و روشن نیست، گفت: بدیهی است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی و همچنین مسئولان دانشگاه آزاد می‌توانند با مساعد کردن شرایط و ارائه دستورالعملی، شرایط را برای بازگشت این افراد به داخل کشور فراهم کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet