شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/02 12:06:46
سرویس اقتصادی
موسوی:میوه شب عید تامین است نیازی به واردات نداریم

واردات بیش از نیاز داخل آفت اقتصاد خواهد بود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه واردات یک‌مرحله‌ای و مقطعی محصولات کشاورزی برای تنظیم بازار می‌تواند به مهار قیمت‌ها منجر شود افزود: اگر واردات بیش از نیاز داخل و بدون توجه به تولید کشور انجام شود آفت اقتصاد خواهد بود.
واردات بیش از نیاز داخل آفت اقتصاد خواهد بود عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه واردات یک‌مرحله‌ای و مقطعی محصولات کشاورزی برای تنظیم بازار می‌تواند به مهار قیمت‌ها منجر شود افزود: اگر واردات بیش از نیاز داخل و بدون توجه به تولید کشور انجام شود آفت اقتصاد خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/31031.jpg واردات,بیش,از,نیاز,داخل,آفت,اقتصاد,خواهد,بود Icana

سید‌شکر‌خدا موسوی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه اگر واردات بدون توجه به نیاز داخل انجام شود نابودی تولیدات کشوررا سبب می‌شود گفت: توجه مسئولان به تولید داخل و خرید محصولات کشاورزان با نرخ عادلانه علاوه بر رشد بخش کشاورزی منجر به کاهش واردات نیز می‌شود.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات یک‌مرحله‌ای و مقطعی محصولات کشاورزی برای تنظیم بازار می‌تواند به مهار قیمت‌ها منجر شود افزود: اگر واردات بیش از نیاز داخل و بدون توجه به تولید کشور انجام شود آفت اقتصاد خواهد بود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کشور در زمینه تأمین میوه شب عید با کمبودی مواجه نیست گفت: هرگونه وارداتی هم که صورت بگیرد برای تعدیل بازار و تعادل بخشی به قیمت‌ها خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که واردات نارنگی برای مصرف عید برای تنظیم بازار در یک مقطع زمانی مشخص می‌تواند به ایجاد تعادل در قیمت‌ها منجر شود تصریح کرد: اگر بیش از یک‌بار و مازاد مصرف وارد شود موجب نابودی تولید داخلی می‌شود.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس ادامه داد: در صورتی که واردات محصولات کشاورزی همیشگی باشد و در بیشتر فصل‌ها اتفاق بیفتد مسئولان باید منتظر نابودی بخش کشاورزی و بی‌انگیزه شدن تولید‌کننده گان باشند.

وی ادامه داد: در خصوص میوه شب عید برای مصرف مردم کمبودی وجود ندارد و واردات در صورت نیاز انجام خواهد گرفت تا به وضعیت تعادل در بازار برسیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه باغداران برای کاهش فشار بر مصرف‌کننده در خصوص قیمت‌های بالای میوه‌ها در بازار باید در مقابل واردات از سوی دولت تمکین کنند افزود: واردات باید تا زمانی انجام شود که کمبود محصول یا قیمت آن در بازار تعدیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet