هدر موبایل
1391/12/01 15:38:21
سرویس اجتماعی
بهمنی تصریح کرد:

اجرای بیمه زنان خانه‌دار، گامی در جهت حفظ بنیان خانواده

عضو فراکسیون زنان مجلس، با تأکید بر ضرورت رفع مشکلات طرح بیمه زنان خانه‌دار و فراهم کردن شرایط برای اجرایی ‌شدن آن، گفت: اجرایی شدن این طرح گامی مثبت، اثر‌بخش و استوار در جهت حفظ بنیان خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.
اجرای بیمه زنان خانه‌دار، گامی در جهت حفظ بنیان خانواده عضو فراکسیون زنان مجلس، با تأکید بر ضرورت رفع مشکلات طرح بیمه زنان خانه‌دار و فراهم کردن شرایط برای اجرایی ‌شدن آن، گفت: اجرایی شدن این طرح گامی مثبت، اثر‌بخش و استوار در جهت حفظ بنیان خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/20173.jpg اجرای,بیمه,زنان,خانه‌دار،,گامی,در,جهت,حفظ,بنیان,خانواده Icana

مهنازبهمنی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، افزود: با اجرایی شدن این طرح جایگاه واقعی زنان خانه‌دار حفظ شده و آنان را نسبت به تأمین آینده زندگی‌شان امیدوار می‌کند.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، گفت: اجرایی شدن طرح بیمه زنان خانه‌دار از جمله مواردی است که می‌تواند مادران را در حفظ کانون گرم خانواده یاری داده و باعث کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم، گفت: گرم نبودن کانون خانواده‌ها و  نبود امنیت روانی و آرامش ذهنی در خانواده‌ها زمینه‌ ساز بروز بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی است که می‌تواند بار سنگینی را بر دوش دولت تحمیل کند  و در این رهگذر، بها دادن به زنان خانه‌دار با اجرایی شدن طرح‌هایی نظیر بیمه آنان، می‌تواند گام مثبت، اثر‌بخش و استواری در این راستا باشد.

بهمنی تصریح کرد: جای امیدواری دارد ابعاد اجرایی بیمه زنان خانه‌دار، تنها به مسائل مربوط به بازنشستگی محدود نشود و  بیمه زنان خانه‌دار خدمات متعدد‌تری را به این قشر ارائه دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه هیچ فردی مانند مادر نمی‌تواند در  کاهش رفتارهای ناهنجار فرزندان موثر باشد، ادامه داد: مطالعات جامعه‌شناسان و رفتار شناسان این امر را ثابت کرده است که در خانواده‌هایی که مادران به طور مستقیم در تربیت‌فرزندانشان دخیل هستند و در ساعات طولانی‌تری در شبانه‌روز در کنار فرزندانشان هستند، میزان گرایش و رغبت فرزندان به اجتماع‌ستیزی بسیار کمتر است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: بیمه زنان خانه‌دار می‌تواند پاسخی به نیاز واقعی مادران برای برخورداری از تامین مالی و دریافت مستمری متناسب ماهیانه تا پایان عمر باشد و جای امیدواری دارد که اجرای بیمه زنان خانه‌دار پس از گذشت 10 سال از طرح اولیه این موضوع، اجرایی شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet