هدر موبایل
1391/12/01 15:40:07
سرویس اقتصادی
جعفری بنه خلخال در واکنش به تاخیر در راه اندازی پارس جنوبی:

ضعف سرمایه گذاری دولت در فازهای پارس جنوبی مشهود است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تاخیر در راه اندازی فازهای ۱۵و۱۶پارس جنوبی، گفت: در راه اندازی فازهای پارس جنوبی ضعف‌های گسترده‌ای وجود داشته که عواملی همچون ضعف مدیریتی دولت، نبود نقدینگی و کمبود سرمایه لازم در راه اندازی این پروژه تاثیر گذار بوده است.
ضعف سرمایه گذاری دولت در فازهای پارس جنوبی مشهود است عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تاخیر در راه اندازی فازهای 15و16پارس جنوبی، گفت: در راه اندازی فازهای پارس جنوبی ضعف‌های گسترده‌ای وجود داشته که عواملی همچون ضعف مدیریتی دولت، نبود نقدینگی و کمبود سرمایه لازم در راه اندازی این پروژه تاثیر گذار بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/27568.jpg ضعف,سرمایه,گذاری,دولت,در,فازهای,پارس,جنوبی,مشهود,است Icana

جلیل جعفری بنه خلخال در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاخیرهای فراوان در اجرا و راه اندازی فازهای 15 و16 پارس جنوبی گفت: در راه اندازی فازهای پارس جنوبی ضعف‌های گسترده‌ای وجود داشته که عواملی همچون ضعف مدیریتی دولت، نبود نقدینگی، کمبود سرمایه لازم و تحریم‌های اقتصادی در راه اندازی این پروژه تاثیر گذار بوده است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند کند راه اندازی فازهای پارس جنوبی، افزود: در شرایط کنونی و به دلیل مشکلات موجود در کشور برای سرمایه گذاری، بهره برداری از فازهای پارس جنوبی به تاخیر افتاده، که این امر موجب شده است تا کشورهایی همچون قطر از این ضعف استفاده کرده و به بهره برداری روز افزون میادین گازی پارس جنوبی روی آورند.

وی با بیان اینکه در اولویت بندی‌های مالی دولت تناقض وجود دارد تصریح کرد: کمک عیدانه دولت باید به دهک‌های پایین جامعه اختصاص یافته ومابقی سرمایه‌های کشور صرف سرمایه گذاری در اموری همانند فازهای 15و16 پارس جنوبی شود.  

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این امر که دولت باید در سرمایه گذاری‌های خود در پروژه پارس جنوبی دقت بیشتری داشته باشد، خاطر نشان کرد: ضعف مدیریت در سرمایه گذاری یکی از دلایل تاخیر در بهره برداری از فازهای 15و16 پارس جنوبی شده، لذا در این امر دولت باید در سرمایه گذاری‌های خود در پارس جنوبی دقت بیشتری داشته تا بتوانیم با افزایش برداشت از این میادین درآمدهای بیشتری کسب کنیم.

در این باره وعده تکمیل پالایشگاه و تولید گاز از فاز 15 و 16 پارس جنوبی از پاییز سال  1389توسط مدیران نفتی داده شد، اما با گذشت حدود شش سال از امضای قرارداد این طرح توسعه‌ای و وعده‌های متفاوت از سوی مسئولان برای تکمیل این دو فاز، پیشرفت پروژه نشان می‌دهد که آخرین وعده نفتی‌ها برای تولید گاز از فاز 15 و 16پارس جنوبی در امسال نیز محقق نخواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet