ولادت حضرت امام رضا (ع)
1391/12/01 15:31:33
سرویس سیاسی
در جریان نشست مشترک کمیسیون شورا‌ها با سازمان ثبت احوال مطرح شد؛

واگذاری کارت هوشمند ملی مهم‌ترین اولویت سازمان ثبت احوال

در نشست مشترک اعضای کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور مجلس با رئیس و مسئولان سازمان ثبت احوال کشور، بحث واگذاری کارت‌های هوشمند ملی به عنوان مهم‌ترین اولویت این سازمان مطرح شد.
واگذاری کارت هوشمند ملی مهم‌ترین اولویت سازمان ثبت احوال در نشست مشترک اعضای کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور مجلس با رئیس و مسئولان سازمان ثبت احوال کشور، بحث واگذاری کارت‌های هوشمند ملی به عنوان مهم‌ترین اولویت این سازمان مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/15565.jpg واگذاری,کارت,هوشمند,ملی,مهم‌ترین,اولویت,سازمان,ثبت,احوال Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک اعضای کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور مجلس با رئیس و مسئولان سازمان ثبت احوال کشور جهت آشنایی با نحوه فعالیت‌ها و اقدامات این سازمان در سال‌های اخیر، امروز سه‌شنبه (1 اسفند) در سازمان ثبت احوال برگزار شد.

کاظمی اردکانی، رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه  جایگاه این سازمان جایگاه ویژه‌ای در ساختار اداری کشور است، تصریح کرد: اصلی ‌ترین نقش سازمان ثبت احوال گام برداشتن در مسیر دولت الکترونیک است.

وی افزود: سازمان ثبت احوال کشور اولین دستگاهی است که الکترونیکی شده به گونه‌ای که 90 میلیون سند الکترونیکی ایجاد شده است و الکترونیکی شدن اسناد و تهیه کارت هوشمند ملی برای هر ایرانی، از مهم‌ترین کار‌های در دست انجام سازمان ثبت احوال کشور است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور تسهیل در ارائه خدمات، ایجاد آرشیو الکترونیک جهت خدمت به مردم، ایجاد گنجینه اسناد هویتی شخصیت‌های تراز اول، اقدام برای صدور شناسنامه شهدا که اقدامی سمبلیک برای زنده نگه داشتن یاد شهدای است را از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان ثبت احوال خواند که در دست بررسی و اقدام است.

کاظمی اردکانی با بیان اینکه تدوین و اجرای برنامه راهبردی، اصلاح ساختاری و تشکیل شورای عالی و شورای ثبت احوال استان‌ها و شهرستان‌ها از دیگر اقدامات و برنامه‌های سازمان ثبت احوال در کشور است، گفت: در سطح بین‌الملل نیز ایجاد سایت اطلاع‌ رسانی به زبان انگلیسی، اتصال به سایت ثبت احوال سایر کشور‌ها، برگزاری اجلاس کشور‌های عضو اکو و همچنین ارتباط با بخش‌های کنسولی و تسهیل در ارائه خدمات به ایرانیان خارج کشور از مهم‌ترین اقدامات این سازمان است.

وی تاکید کرد: سازمان ثبت احوال کشور در تلاش است تا مطالعه و تحقیقات گسترده، و بر اساس سند چشم‌انداز به مقام اول در منطقه دست یابد.

 رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه کارت هوشمند ملی کلید ورود به دولت الکترونیک است، گفت: با حل اعتبارات مالی، از نیمه دوم سال آینده، واگذاری کارت هوشمند ملی آغاز خواهد شد اگر چه برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، برای بخشداران و فرمانداران کارت‌های هوشمند صادر شده است.

امیر خجسته، ضمن تقدیر از تلاش‌های سازمان ثبت احول کشور، تصریح کرد: نگرانی از شکل سنتی ثبت احوال وجود داشت که با الکترونیکی شدن این سازمان و اقدام به صدور کارت هوشمند ملی، این نگرانی برطرف شده است.

نماینده مردم همدان، قهاوند و فامنین در مجلس شورای اسلامی، افزود: بر اساس تلاش‌های سازمان ثبت احوال در کشور تحولات عظیمی رخ داده است که یکی از مهم‌ترین این تحولات ثبت 90 میلیون سند در کشور است.

همچنین محمد‌جواد کولیوند، با بیان اینکه حرکت به سمت دولت الکترونیک نیازمند همکاری‌ است، گفت: مجلس و کمیسیون‌های تخصصی آن آمادگی دارند تا با ارائه مشورت به سازمان ثبت احوال کشور، حرکت به سمت دولت الکترونیک را تسریع کنند و با مطالعه‌های تخصصی، این حرکت را سرعت بخشند.

در پایان نیز اعضای کمیسیون شور‌ا‌ها و امور داخلی کشور مجلس، از دیتا سنتر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور بازدید کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet