شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/12/01 15:56:39
سرویس اجتماعی
زاهدی بر ضرورت همکاری وزرات علوم و بهداشت ودرمان برای انتقال دانشجویان تاکید کرد:

مشکل تامین ارز، مهم‌ترین علت بازگشت دانشجویان به کشور

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه دانشجویان خارج از کشور به دلیل مشکلات در تامین ارز موردنیاز، متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کشور هستند، گفت: وزارت بهداشت و درمان باید از خود انعطاف بیشتری نشان دهد و تسهیلات بهتری را برای بازگشت دانشجویان فراهم کند.
مشکل تامین ارز، مهم‌ترین علت بازگشت دانشجویان به کشور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه دانشجویان خارج از کشور به دلیل مشکلات در تامین ارز موردنیاز، متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کشور هستند، گفت: وزارت بهداشت و درمان باید از خود انعطاف بیشتری نشان دهد و تسهیلات بهتری را برای بازگشت دانشجویان فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/27216.jpg مشکل,تامین,ارز،,مهم‌ترین,علت,بازگشت,دانشجویان,به,کشور Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه موضوع تسهیل شرایط برای انتقال دانشجویان خارج از کشور به داخل، مدتی است که از سوی کمیسیون آموزش وتحقیقات درحال پیگیری است، افزود: حدود 2 الی 3 ماه پیش نامه‌ای به وزیر علوم، تحقیقات وفناوری نوشته و در آن خواستار رسیدگی به وضعیت دانشجویان خارج از کشور شدم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت تسهیل شرایط بازگشت دانشجویان خارج از کشور به داخل، ادامه داد: به دلیل نوسانات ارزی بسیاری از دانشجویان با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده که همین موضوع علت بازگشت آنها است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه مشکلات پیش‌روی دانشجویان خارج از کشور در تامین ارز از جمله دلایل بازگشت آنها به داخل محسوب می‌شود، تصریح کرد: این افراد به دلیل مشکلات در تامین ارز مورد نیاز متقاضی بازگشت به داخل و تحصیل در دانشگاه‌های کشور ستند.

زاهدی، با یادآوری نامه‌ خود به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: این وزارتخانه در این خصوص، تسهیلات خوبی را ارائه کرد اما وزارت بهداشت و درمان در مساعد کردن شرایط، کمی تعلل کرده که نیاز است از خود انعطاف بیشتری نشان دهد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه بسیاری از دانشجویان در شاخه‌های مرتبط با پزشکی در خارج از کشور تحصیل می‌کنند، گفت: وزارت بهداشت و درمان باید با تلاش مضاعف، اقداماتی را برای تسهیل در بازگشت دانشجویان به داخل کشور در دستور کار قرار دهد تا این افراد بتوانند با رعایت جایگاه علمی خود در ایران به ادامه تحصیل بپردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet