هدر موبایل
1387/10/15 13:13:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

"حسن غفوری فرد" رییس مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی جلسه علنی روز یکشنبه نمایندگان به مسئولان اجرای کشور قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، جزییات تذکرات قرائت شده به این شرح است در خصوص

- تذکرات کرمی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص  لزوم برخورد با اخذ مابه التفاوت هزینه‌های غیر قابل پذیرش توسط سازمان‌های بیمه گر از بیماران؛ به وزیر نفت در خصوص  لزوم تشکیل کمیته حل اختلاف برای بررسی تطبیق تصمیمات اتخاذ شده توسط نمایندگان ویژه رئیس جمهور با قوانین و مقررات مصوبه شماره 3452 هیات دولت و به وزیر تعاون در خصوص  تسریع در بررسی حل مشکلات تعاونی های مسکن مهر در شهرهای سنندج، دیوان دره و کامیاران.

- تذکرات  علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  تامین اعتبار ویژه برای احداث پل و بازسازی و کانالیزه نمودن نهر آب سنتی و سیل بند در مسیر رودخانه روستای حاجی آباد بخش مرکزی قزوین و به وزیر صنایع و معادن در خصوص  رسیدگی به وضعیت بحرانی ناشی از سوء مدیریت شرکت چینی بهداشت مینای قزوین و جلوگیری از تعطیلی آن.

- تذکرات تامینی لیچایی نماینده رشت به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در خصوص  اختصاص پزشک متخصص طب اورژانس گیلان و به وزیر راه و ترابری در خصوص  رسیدگی به روند کند پیشرفت و توسعه راه حسنی رود به زیباکنار.

ـ تذکر اسماعیلی نماینده گرمی به وزیر راه و ترابری درخصوص تسریع در اداره طرح راه سه‌راه صحراه به امیرکندی.

- تذکرات افشاری نماینده داراب و زرین دشت به وزیر راه و ترابری در خصوص  ضرورت تبدیل محور ارتباطی داراب - فسا - شیراز به عنوان محور اصلی با توجه به مصوبه سفر استانی رئیس جمهور و هم چنین ضرورت رسیدگی به وضعیت فرودگاه داراب و راه اندازی مجدد آن؛ به وزیر نفت درخصوص لزوم گازرسانی به شهر حاجی‌آباد مرکز شهرستان زرین‌دشت، شهرهای دبیرانو پیر و بخش مُرگ و رُستاق و به وزیر نیرو درخصوص ضرورت آبرسانی به بخش ایزدخواست شهرستان زرین‌دشت و شهر دبیران از طرح خط دزک.

ـ تذکرات دستغیب (فرزندفخرالدین) نماینده شیراز به وزیر نیرو درخصوص ضرورت تأمین آب آشامیدنی و بهدشاتی بخش زرقان؛ به وزیر نفت درخصوص اجرای عملیات گازرسانی به دهستان‌های رحمت‌آباد و بند امیر و تسریع در گازرسانی به دهستان بیدزرد بخش مرکزی شیراز و به به وزیر محترم راه و ترابری درخصوص ضرورت شانه‌سازی، علامت‌گذاری و تعرض جاده‌های اصلی دهستان رحمت‌آباد، بند امیر بخش زرقان.

- تذکر  یحیی زاده نماینده تفت و میبد به رئیس جمهور در خصوص  دستور باز پس گیری باغ قلهک با توجه به اسناد رسمی و مقررات شناخته شده بین المللی.

- تذکر ترابی قهفرخی نماینده شهرکرد به رئیس جمهور در خصوص  دستور تعیین تکلیف مسوولیت ادامه احداث جاده های اصلی که به جهت عبور از شهرها و روستا‌ها باعث اختلاف میان شهرداری و بنیاد مسکن شده است.

- تذکرات ثروتی نماینده بجنورد به رئیس جمهور در خصوص  دستور اجرای اصل 48 قانون اساسی و توسعه متوازن استان ها و تصویب کمیسیون ماده 32 راه آهن مشهد- بجنورد - گرگان و تامین اعتبار آنها؛ به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص  تسریع در رفع مزاحمت احداث کنار گذر شهر بجنورد توسط تیپ یک لشگر 30 گرگان؛ به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص  اجرای اصل 48 قانون اساسی و توسعه متوازن مناطق و رفع کمبودهای مخابراتی استان و به وزیر امور خارجه در خصوص  لزوم اجرای مصوبه دولت در ایجاد معبر ورود و خروج بازارچه مشترک مرزی ترکمنستان و شهرستان بجنورد.

- تذکر کواکبیان نماینده سمنان به وزیر کشور در خصوص  ضرورت ایجاد مراکز صدور برگه معاینه فنی خودروها.

ـ تذکرات اسدی نماینده مشکین‌شهر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص لزوم توجه جدی به صدور مجوز راه‌اندازی رادیولوژی درمانگاه تأمین اجتماعی مشکین‌شهر و به وزیر جهادکشاورزی درخصوص رسیدگی به بلاتکلیفی طرح آبیاری بارانی و قطره‌ای در روستای قره‌قیه مشکین‌شهر.

ـ مفتح نماینده رزن به وزیر آموزش و پرورش درخصوص برقراری مجدد مدرسه راهنمایی روستای چایان شهرستان رزن.

- تذکر ثروتی و شهریاری نمایندگان بجنورد،جاجرم، مانه، سملقان و قوامی نماینده اسفراین و حسینی نژاد نماینده شیروان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  اجرای اصل 48 قانون اساسی و توسعه متوازن مناطق و رفع کمبودهای آموزش و پرورش در اردوهای تربیتی و سالن‌های ورزشی و یارانه های استان خراسان شمالی.

- تذکرات محمدی نماینده اردبیل به وزیر کار و امور اجتماعی در خصوص  تسریع در پاسخ گویی به مکاتبات قبلی مبنی بر بحران بیکاری در استان اردبیل و به وزرای کار و صنایع در خصوص  جلوگیری از تضییع حقوقی مادی واجتماعی و شراکت انسانی کارگران و رسیدگی به وضعیت بحرانی کارگران کارگاه ها و کارخانجات استان اردبیل و پرداخت حقوق آنها.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet