شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/12/04 13:03:00
سرویس اقتصادی
بزرگواری با اشاره به نبود نظارت از سوی دولت در بازار گوشت برای کنترل قیمت ها مطرح کرد:

قاچاق دام، عامل گرانی گوشت قرمز

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با یادآوری افزایش قیمت گوشت در چند ماه اخیر گفت: خروج دام از مرز‌های کشور به صورت قاچاق عامل اصلی افزایش قیمت اخیر گوشت در بازار بوده است.
قاچاق دام، عامل گرانی گوشت قرمز عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با یادآوری افزایش قیمت گوشت در چند ماه اخیر گفت: خروج دام از مرز‌های کشور به صورت قاچاق عامل اصلی افزایش قیمت اخیر گوشت در بازار بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/24711.jpg قاچاق,دام،,عامل,گرانی,گوشت,قرمز Icana

سید‌علی‌محمد بزرگواری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش بی‌رویه قیمت گوشت قرمز در بازار گفت: نبود نظارت در مرز‌ها باعث شده دام زنده به صورت غیر‌قانونی از کشور خارج شود و زمینه کمبود گوشت و افزایش قیمت آن را در کشور فراهم ‌کند.

نماینده مردم کهکیلویه و بهمنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید جلوی خروج دام از کشور را برای کنترل بازار بگیرد افزود: تا زمانی که نظارت‌ها و کنترل‌ها با سستی باشد قیمت گوشت نیز مانند سایر مواد پروتئینی رو به افزایش خواهد رفت.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با یادآوری افزایش قیمت گوشت در چند ماه اخیر گفت: خروج دام از مرز‌های کشور به صورت قاچاق عامل اصلی افزایش قیمت اخیر گوشت بوده است.

وی ادامه داد: کمبودی در کشور در زمینه تولید گوشت وجود ندارد و اقدامات نامطلوب سود‌جویان عامل دگرگونی و نوسانات شدید قیمت‌ها بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از شیب سریع و بدون وقفه قیمت‌ها تصریح کرد: دولت هر چه سریع تر با اخلال‌گران بازار و سودجویان باید مقابله کند.

نماینده مردم کهکیلویه و بهمنی در مجلس با بیان اینکه بی‌مدیریتی در تأمین گوشت کشور زمینه کمبود گوشت قرمز و افزایش قیمت آن را فراهم کرده است گفت: متأسفانه کمبود نظارت‌ها در مرز‌های کشور دام زنده را به سایر کشور‌ها می‌فرستد.

بزرگواری با تأکید بر اینکه در صورتی که نظارت مسئولان بیشتر باشد زمینه خروج دام به صورت قاچاق از بین می‌رود تصریح کرد: افزایش هر روزه قیمت گوشت در کشور فشار مضاعفی را بر مردم تحمیل می‌کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: در صورتی که جلوی خروج غیر‌قانونی دام زنده از مرز‌ها گرفته شود و نظارت‌ها بیشتر شود گوشت و کالا‌های پروتئینی با قیمت مناسب‌تری به دست مصرف‌کننده می‌رسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet