انتخابات ریاست جمهوری
1391/12/01 17:34:19
سرویس سیاسی
خجسته:

جداسازی ری و شمیرانات از تهران غیر ممکن است

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با بیان اینکه ری و شمیرانات با تهران عجین شده‌اند، گفت: جداسازی ری از تهران به دلیل پیوست‌های فرهنگی، عقیدتی ، سیاسی و اجتماعی در آن، عملا غیر ممکن بوده و قابل قبول نیست.
جداسازی ری و شمیرانات از تهران غیر ممکن است رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با بیان اینکه ری و شمیرانات با تهران عجین شده‌اند، گفت: جداسازی ری از تهران به دلیل پیوست‌های فرهنگی، عقیدتی ، سیاسی و اجتماعی در آن، عملا غیر ممکن بوده و قابل قبول نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/24221.jpg جداسازی,ری,و,شمیرانات,از,تهران,غیر,ممکن,است Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: رعایت مدیریت یکپارچه شهری و ملاحظات موجود در تغییر محدوده‌های شهری و تعیین حریم آنها یکی از مهمترین اقدامات حاکمیتی در کشور است که برای توسعه و پیشرفت هر کدام از این واحدها، یک نیاز ضروری و ابتدایی است.

نماینده مردم همدان و قهاوند در مجلس شورای اسلامی تغییر در محدوده شهری تهران را فرآیندی حساس و قابل توجه در کشور دانست و گفت: هرگونه انتزاع و تغییر در محدوده شهر تهران که مستند به طرح جامع مصوب سال 86 باشد، شامل نقاط جغرافیایی ری و شمیران نیز بوده و جداسازی ری از تهران به دلیل پیوست‌های فرهنگی، عقیدتی ، سیاسی و اجتماعی در آن، عملا غیر ممکن بوده و قابل قبول نیست.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، با تاکید بر لزوم توجه به مباحث کارشناسی در اقدامات اجرایی گفت: در تبصره هایی که الحاق شده است، پیشنهاد شده که به دلیل صلاحیت ذاتی شوراهای اسلامی شهر و فعالیت شهرداری و وزارتخانه های کشور و  راه و شهرسازی، هرگونه تغییر در محدوده شهری تهران که اکنون شامل تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر است، با پیشنهاد شهرداری تهران یا وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی بوده و پس از تایید شورای اسلامی شهر تهران به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری برسد.

وی تصریح کرد: همچنین در این جلسه مصوب شد تا وزارت راه و شهرسازی حداکثر ظرف دو سال بر اساس پیشنهادات شهرداران کلان شهرها و استانداری‌های فاقد طرح جامع شهری، طرح جامع را پس از تایید شورای اسلامی به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری کشور برساند.

گفتنی است، پیش از آغاز جلسه، نمایندگان عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با حضور در سازمان ثبت احوال از نزدیک در جریان فعالیت‌های این سازمان قرار گرفتند.

بررسی وضعیت ثبت احوال کشور و مشکلات آن و نیز راهکارهای خروج از مشکلات و بازدید از طرح‌های نوین ثبت احوال، از جمله محورهای بازدید 2 ساعته اعضای کمیسیون از سازمان ثبت احوال بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet