هدر موبایل
1387/10/15 14:23:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

کواکبیان: باید همه گونه امکانات مادی و معنوی در اختیار مسلمانان مظلوم غزه قرار گیرد

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس عقلانیت، ‌تدبیر، مصلحت، عزت و حکمت باید همه گونه امکانات مادی و معنوی سیاسی و تبلیغاتی در اختیار مسلمانان مظلوم غزه قرار گیرد.

"مصطفی کواکبیان" اولین ناطق پیش ازدستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) و شهادت مردم غزه گفت: امروز عاشورا در غزه تکرار می‌شود، آری کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا و کل شهر المحرم یک بار دیگر در اذهان جهانیان تداعی شد.

وی افزود: همان گونه که سفیر محترم فلسطین در ایران می‌گفت، حتی در لبنان سید حسن نصر الله پیروزنشد، بلکه آقا امام حسین(ع) پیروز شد، قطعا شهادت طلبان فلسطینی در سرزمین غزه هم پیروز خواهند شد و ننگ ابدی را برای صهیونیست ها به ارمغان خواهند آورد.

نماینده سمنان ادامه داد: عمرها، سعدها، ‌شمرها، ابن زیادها و در راس همه آن ها یزیدیان زمان بدون توجه به هیچ یک از اصول، قوانین و مقررات حقوق بین الملل این گونه بر علیه مردم غزه فشار وارد می‌کنند،

البته شریح قاضی ها هم امروز فتوا می‌دهند که نباید گذرگاه رفح باز شود. راستی اگر اعضای سازمان کنفرانس اسلامی همین امروز اراده کنند که به تعبیر حضرت امام(ره) هر کدام حتی یک سطل آب به سمت اسراییل بریزند، دیگر اثری از این غده سرطانی خواهد بود؟

کواکبیان در ادامه تصریح کرد: شرم،‌ ننگ و نفرین بر آن دسته از کشور های عربی که مقامات جنایت‌کار اسراییل مدعی هستند که برخی از همین کشورها ما را برای تشدید فشارها و محاصره و نابودی حماس تشویق می‌کنند. در چنین شرایطی ضمن تشکر از پیام عاشورای مقام معظم رهبری تاکید می‌کنم، براساس عقلانیت، ‌تدبیر و مصلحت و عزت وحکمت باید همه گونه امکانات مادی و معنوی سیاسی و تبلیغاتی در اختیار مسلمانان مظلوم قرار گیرد و از اقدامات دیپلماتیک لحظه‌ای غفلت نورزیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:آری اگر لازم باشد ما هم برای دفاع از حقوق مسلمانان حاضریم در آن جا مبارزه کرده و شهید شویم، اما این نکته را بدانیم که نباید در این زمینه بعضی از اقدامات غیر مصلحت را بخواهیم انجام دهیم.

کواکبیان در ادامه با اشاره به استیضاح وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیر کار همان گونه که دکتر لاریجانی در مورد استیضاح فرمودند، بود.

وی افزود:اعتراض امثال بنده هم به این بود که هیچ حد نصابی پایین نیفتاده و اگر همان مطلبی که ایشان مطرح کرد که باید یک ماه صبر کنید تا کار به تاخیر بیفتد و دوستانی که استیضاح کرده‌اند این حقشان است.ماهم مشکلی نداشتیم، واقعا برای مجلس نامطلوب است که ماه5 حق نظارتی‌، تذکر، سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص ونطق داریم و بخواهیم در هر کدام به گونه‌ای از بحث نظارتی خود کوتاه بیایم.

این نماینده مجلس در ادامه خاطر نشان کرد:مجلس باید مدرس وار حرکت کند، باید به گونه‌ای نباشد که مسوولین وزارتخانه ها به ما تلفنی بگویند که شما کوچک‌تر از آن هستند که بتوانید استیضاح کنید یا ما آن اندازه در مجلس نفوذ داریم که نمی گذاریم استیضاح سربگیرد.این جمله‌ای بوده که به بنده منتقل کرده‌اند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: از رییس جمهور می‌خواهم همان گونه که در سفر اول به استان سمنان در جهت تحقق عدالت به خواسته‌ مردم شریف یکی از شهرستان‌های آن شهرستان را شهرستان ویژه معرفی کردید، براساس تذکرات مکرر کتبی که درخواست کردیم و براساس همان منطق و عدالت و قانون و رویه همه استان ها دستوردهید هرچه سریعتر کلیات ادارات کل استان از سایر شهرستان ها به مرکز استان منتقل شود.

در پایان نطق کواکبیان، رییس مجلس شورای اسلامی گفت: البته این نکته‌ای که کواکبیان گفت ما نشدیم که وزیر یا کسی بگوید که ما نمی گذاریم خودمان هم توجه داشته باشیم که کسی نمی تواند چنین چیزی به مجلس بگوید. مجلس قدرت این را(استیضاح) دارد و کار خود را انجام می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet