هدر موبایل
1391/12/02 08:37:49
سرویس بین الملل
بروجردی:

اسلام‌آباد مسئول کشتار شیعیان پاکستان است

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به کشتار شیعیان پاکستان بر اثر انفجار بمب، اسلام‌آباد را مسئول این کشتارها دانست و گفت: متاسفانه دولت پاکستان در برابر بروز افکار افراطی شدت عمل لازم را ندارد.
اسلام‌آباد مسئول کشتار شیعیان پاکستان است رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به کشتار شیعیان پاکستان بر اثر انفجار بمب، اسلام‌آباد را مسئول این کشتارها دانست و گفت: متاسفانه دولت پاکستان در برابر بروز افکار افراطی شدت عمل لازم را ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/4553.jpg اسلام‌آباد,مسئول,کشتار,شیعیان,پاکستان,است Icana

علاء‌الدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزرای خانه ملت، ضمن اشاره به کشته شدن 83  تن از شیعیان در کویته پاکستان بر اثر انفجار بمب، توضیح داد: مسئولیت مستقیم این نوع خشونت‌ها ضد شیعیان پاکستان بر عهده دولت اسلام‌آباد است و این کشور باید در تامین امنیت این اقلیت کوشا باشد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت اسلام‌آباد توان برقراری امنیت شیعیان خود را دارد، خواستار توجه بیشتر پاکستان به وضعیت شیعیان این کشور شد و تصریح کرد: تجربه اثبات کرده که هرگاه دولت پاکستان اراده تامین امنیت جان شیعیان این کشور را کرده است، سازمان اطلاعاتی اسلام آباد توانسته تا توطئه‌ها و خرابکاری‌های ضد شیعی در این کشور را کنترل کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: جمهوری اسلامی ایران نیز حاضر است تا در صورت درخواست دولت پاکستان در حفظ و تامین امنیت این اقلیت به اسلام‌آباد کمک کند.

وی با بیان اینکه مردم کویته طی روزهای گذشته در واکنش به این اقدام جنایتکارانه دست به اعتصاب زدند، گفت: مردم کویته که اکثراً از شیعیان هستند دولت این کشور را در بروز چنین حواثی مسئول می‌دانند چرا که این کشور در برابر بروز افکار افراطی شدت عمل لازم را ندارد.

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس، تصریح کرد: معترضانی که دست به اعتصاب زدند در واقع نگران امنیت خود و خانواده‌هایشان هستند که به راحتی از سوی گروهک‌های تروریستی مثل جنگوی نقض می‌شود.

در اثر وقوع یک انفجار مهیب در کویته پاکستان ۸۳ نفر کشته و ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شدند، ارتش پاکستان با وجود نگرانی‌های گسترده داخلی و خارجی نسبت به خشونت افسار گسیخته علیه شیعیان کویته تاکنون هیچ حرکت و اقدام جدی در حمایت و حفاظت از جان این شهروندان بعمل نیاورده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet