ایام محرم 1398
1391/12/02 08:29:00
سرویس استان ها
بزرگواری:

کاهش نرخ بیکاری با توسعه محصول گندم در کهگیلویه امکان پذیر است

نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس با بیان اینکه این حوزه انتخابیه با توجه به سطح زیرکشت قابل توجه گندم در این منطقه نیازمند ساخت و توسعه سیلوهای مدرن است افزود : کاهش نرخ بیکاری با توسعه محصول گندم در کشور امکان پذیر است.
کاهش نرخ بیکاری با توسعه محصول گندم در کهگیلویه امکان پذیر است نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در مجلس با بیان اینکه این حوزه انتخابیه با توجه به سطح زیرکشت قابل توجه گندم در این منطقه نیازمند ساخت و توسعه سیلوهای مدرن است افزود : کاهش نرخ بیکاری با توسعه محصول گندم در کشور امکان پذیر است. https://cdn.icana.ir/d/019/23704.jpg کاهش,نرخ,بیکاری,با,توسعه,محصول,گندم,در,,کهگیلویه,امکان,پذیر,است Icana

سید علی محمد بزرگواری در گفت و گو با خبرنگار  انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود:  تعداد سیلوهای این حوزه انتخابیه باید بطور حتم افزایش یابد ودرغیراینصورت کشاورزان در این مسیر با چالش‌های  بی‌شماری روبرو می‌شوند.

نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: بهره برداری از ظرفیت صنعت کشاورزی این حوزه انتخابیه  در صورتی اجرایی می شود که قواعد اقتصادی در تولید محصولات کشاورزی لحاظ  شود این امر به این معنا است که هزینه‌های تولید با بهای فروش محصولات کشاورزی همخوانی داشته باشد.

وی ادامه داد: صنعت کشاورزی می تواند فرصت اشتغال بی‌شماری در دل بیکاری  ایجاد کند اما این  پروسه زمانی اتفاق می‌افتد که نگاه ما به صنعت گشاورزی در عین کلان بود علمی هم باشد.

بزرگواری افزود :واردات بی رویه محصولات کشاورزی ، نبض این صنعت دچار بحرانی می کند که به سادگی رفع نمی شود زیرا حمایت از تولید داخلی رکن اساسی اقتصاد کشاورزی است

وی ادامه داد: فارغ التحصیلان صنعت کشاورزی می توانند این صنعت را به سمت علمی شدن حمایت کنند زیرا در دنیای کشاورزی هم اکنون علم و پژوهش برای افزایش تولید کشاورزی حرف اول را می زند.

 عضو کمیسیون کشاورزی و آب و منابع طبیعی مجلس، یاد آورشد :  گندم به عنو ان محصول استراتژیک می تواند در امر صادرات هم نقشی منحصر  به فرد ایفا کند اما این مقوله به شرطی است که  ابزارهای مدرن و امکانات پیشرفته در صنعت کشاورزی حرف اول را بزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet