هدر موبایل
1391/12/02 11:16:00
سرویس بین الملل
در واکنش به معاهده تسلیحاتی آنکارا-تل‌آویو

نقوی‌حسینی: آنکارا با آرمان‌های فلسطین نباید بازی کند

مخبر کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس آغاز صادرات تسلیحات از رژیم صهیونیستی به ترکیه را عاملی برای امنیتی‌شدن فضای منطقه خواند و گفت: رویکرد دوگانه آنکارا در قبال ارتباط با اسراییل بازی با آرمان‌های فلسطین است.
نقوی‌حسینی: آنکارا با آرمان‌های فلسطین نباید بازی کند مخبر کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس آغاز صادرات تسلیحات از رژیم صهیونیستی به ترکیه را عاملی برای امنیتی‌شدن فضای منطقه خواند و گفت: رویکرد دوگانه آنکارا در قبال ارتباط با اسراییل بازی با آرمان‌های فلسطین است. https://cdn.icana.ir/d/019/8386.jpg نقوی‌حسینی:,آنکارا,با,آرمان‌های,فلسطین,نباید,بازی,کند Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به آغاز صادرات تجهیزات نظامی اسرائیل پس از گذشت سه سال، به ترکیه، اظهار داشت: دولت آنکارا در قبال روابط با رژیم صهیونیستی رویکردی دوگانه دارد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترکیه نباید سیاست خارجی خود را همسو با سیاست‌های رژیم صهیونیستی تعریف کند، تصریح کرد: خرید تسلیحات نظامی آن هم به میزان دویست میلیون دلار از رژیم صهیونیستی نه تنها به نفع دولت آنکارا نخواهد بود بلکه کشورهای همسایه ترکیه را تحریک به نظامی‌گری در منطقه خواهد کرد.

وی با تاکید براینکه تحریک کشورهای همسایه آنکارا منجر به چالش‌های جدی در منطقه می شود، ادامه داد: نصب موشک‌های پاتریوت که اروپا به دولت آنکارا هدیه داده وخرید موشک‌های آواکس از رژیم اشغال گر قدس فضای منطقه را به سمت امنیتی کردن پیش خواهد برد؛ قطعا کسانی که در این راه ضرر خواهند کرد دولتمردان ترکیه ای خواهند بود.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: در جریان جنگ 8روزه غزه اردوغان با ابراز همدردی با مردم فلسطین سعی کرد که القاگر این موضوع باشد که ترکیه در کنارملت فلسطین و آرمان‌های آن قرار دارد وادعا کرد که با رژیم صهیونیستی ارتباط دیپلماتیک برقرار نخواهد کرد.

مخبر کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه دولت اردوغان باید رویکرد خود را در قبال مسائل منطقه‌ای تغییر دهد، خاطرنشان کرد: امنیتی کردن فضای منطقه و خرید و نصب سامانه‌های موشکی دفاعی نمی تواند ترکیه را به کشور اول منطقه تبدیل کند و در همین راستا آنکارا باید رویکردی مثبت به مسائل منطقه داشته باشد./

 پس از 3 سال صادرات تجهیزات نظامی اسرائیل به ترکیه از سر گرفته شد که در این قرارداد دولت آنکارا دویست میلیون دلار تجهیزات نظامی از اسرائیل خریدار یخواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet