هدر موبایل
1391/12/02 14:01:00
سرویس بین الملل
بخشایش اردستانی:

ناتو به دنبال تمدید حضور خود در افغانستان است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس بیانیه ناتو مبنی بر کاهش تلفات غیر نظامیان افغان پس از حضور ائتلاف خارجی در این کشور را فرافکنی غرب دانست و گفت: ناتو به دنبال تمدید حضور در افغانستان است.
ناتو به دنبال تمدید حضور خود در افغانستان است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس بیانیه ناتو مبنی بر کاهش تلفات غیر نظامیان افغان پس از حضور ائتلاف خارجی در این کشور را فرافکنی غرب دانست و گفت: ناتو به دنبال تمدید حضور در افغانستان است. https://cdn.icana.ir/d/019/3082.jpg ناتو,به,دنبال,تمدید,حضور,خود,در,افغانستان,است Icana

احمد بخشایش ‌اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بیانیه ناتو مبنی بر کاهش تلفات افغان‌ها پس از حضور نیروهای ائتلاف خارجی در این کشور، اظهار داشت: پیمان آتلانتیک شمالی  سعی دارد با فرافکنی حضور خود را در افغانستان را تمدید کند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه نیروهای ائتلاف غربی به بهانه مبارزه با تروریسم و القاعده به افغانمستان لشکرکشی کرد اما مردم افغانستان بیشترین زیان را دیدند، تصریح کرد: هر روز پرنده‌های بدون سرنشین آمریکایی جان افغان‌های بیگناه را می‌گیرد و ناتو با فرافکنی بحث از کاهش تلفات افغان‌ها رابه میان می‌آورد.

وی با تاکید براینکه حضور ناتو در افغانستان دستاوردی برای مردم این کشور نداشته است،ادامه داد: بی خانمانی هزاران افغانی و کشته شدن زنان و کودکان بی گناه این کشور تنها سوغاتی است که ائتلاف غربی برای کابل به ارمغان آورده است.

نماینده مستقل مجلس نهم، تصریح کرد: علی رغم تبدیل شدن افغانستان به باتلاقی برای نیروهای خارجی هم چنان ناتو سعی دارد با شیوه خود راهی را برای ماندن در افغانستان بیابد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه مردم افغانستان نباید فریب فرافکنی غرب را بخورند، خاطرنشان کرد: ناتو سعی دارد با فرافکنی مردم افغانستان را متقاعد به ماندن در این کشور کند، اما مردم افغانستان با هوشیاری باید به اشغال گری کشورشان پایان دهند.

ناتو در گزارش سالانه خود مدعی شده است از زمان حضور نظامیان این سازمان در افغانستان میزان تلفات جانی در این کشور 12 درصد کاهش داشته که در 6 سال گذشته بی سابقه بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet