هدر اصلی
1391/12/02 09:53:38
سرویس فرهنگی
حکیم جوادی، عنوان کرد:

حل مشکلات فرهنگی سیم کارت رایتل با احراز هویت در فضای مجازی

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه مشکلات ناشی از به کارگیری سیم کارت رایتل از نظر پیوست فرهنگی توسط یک تیم در شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی است، گفت: برای هر فردی که وارد فضای مجازی می‌شود، باید احراز هویت انجام شود تا میزان تخلف در این مورد به حداقل برسد.
حل مشکلات فرهنگی سیم کارت رایتل با احراز هویت در فضای مجازی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه مشکلات ناشی از به کارگیری سیم کارت رایتل از نظر پیوست فرهنگی توسط یک تیم در شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی است، گفت: برای هر فردی که وارد فضای مجازی می‌شود، باید احراز هویت انجام شود تا میزان تخلف در این مورد به حداقل برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/3142.jpg حل,مشکلات,فرهنگی,سیم,کارت,رایتل,با,احراز,هویت,در,فضای,مجازی Icana

علی حکیم جوادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد دغدغه کمیسیون فرهنگی مجلس برای استفاده صحیح از سیم کارت رایتل، گفت: وزارت ارتباطات همگام با فناوری‌های روز دنیا، تمام تکنولوژی‌ها را شناسایی کرده و در بخش شبکه ملی اطلاعات نیز همگام با پیشرفت تکنولوژی در دنیا حرکت می‌کنیم. البته برای اجرای هر پروژه جدیدی در کشور نیاز است که دو پیوست فرهنگی و امنیتی برای آن تعریف شود، برای سیم کارت رایتل نیز تا حدودی به این مهم پرداخته شده، ولی هنوز کافی نیست.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات در ادامه افزود: عمده مشکلات استفاده از سیم کارت رایتل به محتوا برگشته و بیشترین نگرانی به این بخش مربوط می‌شود. ضمن اینکه استفاده صحیح از این فناوری می‌تواند در جهت آموزش از راه دور و بحث اشتغال زایی بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

حکیم جوادی، تصریح کرد: در بحث پیوست فرهنگی برای حل مشکلات ناشی از به کارگیری سیم کارت رایتل این موضوع توسط یک تیم در شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی است و در بخش پیوست امنیتی نیز یک اتفاقی که در همه جای دنیا افتاده و ما شاید کمتر به آن توجه کرده‌ایم، این است که برای هر فردی که وارد فضای مجازی می‌شود، باید احراز هویت انجام بشود و اگر فرد احراز هویت نکند، ممکن است هر نوع تخلفی از وی سر بزند و این همچون رانندگی با اتومبیل بدون پلاک است که می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورد، بنابراین برای این مهم باید قوانین احراز هویت درنظر گرفته شود تا تخلفات به حداقل برسد.

وی، یادآورشد: سعی ما بر این است که از حداکثر مزایای تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم و در این مورد رفاه مردم از اهمیت بسزایی برخوردار است، ضمن اینکه نتیجه استفاده از این تکنولوژی باید به گونه‌ای باشد که رضایت نمایندگان محترم مجلس را نیز به همراه داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet