شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/12/02 10:11:20
سرویس صحن
در ادامه بررسی لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده

شرط دخالت دولت منوط به موافقت مجلس شد

نمایندگان در ادامه بررسی لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده شرط دخالت دولت را منوط به موافقت مجلس اعلام کردند.
شرط دخالت دولت منوط به موافقت مجلس شد نمایندگان در ادامه بررسی لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده شرط دخالت دولت را منوط به موافقت مجلس اعلام کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/26820.jpg شرط,دخالت,دولت,منوط,به,موافقت,مجلس,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 اسفند) مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی لایحه اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده ماده واحده این لایحه را با 155 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر تصویب کردند.

در ابتدای بررسی این تبصره پس از اخطار قانون اساسی موسی غضنفرآبادی عبارت "با ارائه لایحه به مجلس" با 180 رأی موافق، یک رأی مخالف و 7 رأی ممتنع به تبصره اضافه شد.

براساس این ماده واحده از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون کلیه محدودیت های مقرر در قانون تنظیم جمعیت و خانواده مصوب 1372 و اصلاحات آن و سایر قوانین که براساس تعداد فرزند برای والدین شاغل یا فرزندان آنان ایجاد شده است، لغو می شود.

در تبصره 1آمده است دولت می تواند هر پنج سال یک بار، با توجه به نتایج سرشماری های عمومی نفوس، ترکیب جمعیتی و شاخص های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی در چارچوب سیاست های کلی نظام و با رعایت شاخص های مندرج در قوانین برنامه پنج ساله با ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی نسبت به برقراری امتیازات یا ایجاد محدودیت ها براساس تعداد فرزندان اقدام کند.

براساس تبصره 2 مرخصی زایمان مادران 9 ماه افزایش می یابد و همسر آنان نیز از دو هفته مرخصی اجباری (تشویقی) برخوردار می شوند.  /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet