هدر موبایل
1391/12/04 08:30:00
سرویس سیاسی
حیدرپور شهرضایی:

مذاکره ایران با 1+5 در قزاقستان،‌ یک گام به جلو خواهد بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه گروه مذاکره‌کننده ایرانی توانسته حقانیت ایران در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را به اثبات برساند، گفت: روند مذاکرات با ۱+۵ به طور کلی مثبت برآورد می‌شود.
مذاکره ایران با 1+5 در قزاقستان،‌ یک گام به جلو خواهد بود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه گروه مذاکره‌کننده ایرانی توانسته حقانیت ایران در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را به اثبات برساند، گفت: روند مذاکرات با 1+5 به طور کلی مثبت برآورد می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/5175.jpg مذاکره,ایران,با,1+5,در,قزاقستان،‌,یک,گام,به,جلو,خواهد,بود Icana

عوض حیدرپور شهرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ‌با بیان اینکه مذاکرات ایران هم با گروه 1+5 و هم با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا به حال رو به پیشرفت بوده است، گفت: تجربه نشان داده که از نقطه آغاز مذاکرات تا به حال، به نتایج خوبی در مذاکرات رسیده‌ایم که اگرچه روند آن کند بوده، اما به طور کلی مثبت و رو به جلو برآورد می‌شود.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروه مذاکره‌کننده ایرانی توانسته به خوبی برنامه‌های جمهوری اسلامی را برای غربی‌ها تشریح کرده و حقانیت ایران را به اثبات برساند، افزود: یکی از اقدامات مثبت گروه ایرانی حاضر در مذاکرات 1+5، اثبات صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای و غیر نظامی بوده است.

وی در تشریح دورنمای مذاکرات آلماتی و امکان دست‌یابی دو طرف به توافق در این نشست، اظهار کرد: ‌به همین ترتیبی که در مذاکرات به پیش می‌رویم، اگرچه ممکن است در این نشست گام‌های اساسی برداشته نشود، اما حتما یک گام به پیش خواهد بود،‌ بنابراین به دست‌یابی به نتیجه در مذاکرات امیدوارم و مطمئنا روزی این مذاکرات به نتیجه نهایی خواهد رسید.

حیدرپور شهرضایی با بیان اینکه هم‌اکنون ایران عملا یکی از کشورهای تشکیل‌دهنده باشگاه اتمی جهان است،‌ تصریح کرد: با ادامه مذاکرات و پذیراندن این مسأله که فعالیت هسته‌ای جمهوری اسلامی،‌ صلح‌آمیز است، به زودی شاهد پذیرش هسته‌ای بودن ایران در روی کاغذ و اعلامیه‌های جهانی خواهیم بود.

وی گفت: ایران غرب را متهم به کارشکنی در مذاکرات می‌کند که با بهانه‌جویی‌های بی‌اساس، ‌در برابر عملکرد شفاف ایران، رفتاری دوگانه از خود نشان می‌دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح علت اصلی این رفتار غرب، افزود: غربی‌ها به خصوص آمریکایی‌ها دنبال این هستند تا با پیش‌روی کُند مذاکرات، فضای جنگ اقتصادی و تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را همچنان بر سر ایران پایدار نگه دارد.

مذاکرات گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران به ریاست وحید جلیلی هفته آینده هشتم اسفند ماه در آلماتی پایتخت قزاقستان با گروه 1+5 به ریاست کاترین اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet