هدر موبایل
1391/12/02 10:45:49
سرویس صحن
موافقان و مخالفان یک فوریت طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی

عثمانی:راه مبارزه‌بامفاسد اقتصادی‌ایجادتابلونیست

محمدقسیم عثمانی به عنوان مخالف و محمد دهقانی نقندر به عنوان موافق با یک فوریت طرح تشکیل سازمان مفاسد اقتصادی در صحن علنی صحبت کرد.
عثمانی:راه مبارزه‌بامفاسد اقتصادی‌ایجادتابلونیست محمدقسیم عثمانی به عنوان مخالف و محمد دهقانی نقندر به عنوان موافق با یک فوریت طرح تشکیل سازمان مفاسد اقتصادی در صحن علنی صحبت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/34916.jpg عثمانی:راه,مبارزه‌بامفاسد,اقتصادی‌ایجادتابلونیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدقسیم عثمانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 اسفند) در مخالفت با یک فوریت طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: رهبر انقلاب بارها بر لزوم جلوگیری از ایجاد مفاسد اقتصادی و تاکید بر جدیت در مبارزه با مفاسد اقتصادی صحبت کردند اما ایشان هرگز ابراز نکردند که در این راه شعار دهید.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که راه مبارزه با مفاسد اقتصادی ایجاد تابلو نیست، گفت: ما باید به شکلی عمل کنیم که دیگر کشورهایی که اسلامی نیستند از ما الگوبرداری کنند و راههای ممانعت از بروز مفاسد اقتصادی را از کشور ما فرا بگیرند.

عثمانی در این خصوص تصریح کرد: برای این که در کشور شاهد موارد مفاسد اقتصادی نباشیم باید افراد سالم و مسئول را بر سر امور اقتصادی بگذاریم تا بعد دچار مشکلات مفاسد اقتصادی نشویم و در این صورت دیگر نیاز به این دست از سازمان ها نخواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس همچنین تاکید کرد: نصب تابلو مبارزه با مفاسد اقتصادی بر سر در یک سازمان زیبنده جمهوری اسلامی نیست.

 ملت و رهبری نگران وضعیت مفاسد اقتصادی در جامعه هستند

همچنین در ادامه یک فوریت طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی محمد دهقانی نقندر عضو هیات رئیسه مجلس گفت: همه اتفاق نظر داریم که وضعیت فساد اقتصادی در کشور نگران کننده است و هم ملت و هم رهبر معظم انقلاب در این خصوص نگران هستند.

نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: در تمام کشورهایی که رتبه فساد اقتصادی پایین است با فساد به طور جدی مبارزه شده و این کشورها ساختار محکم ومتولی مناسب برای این کار دارند.

دهقانی نقندر همچنین تاکید کرد: من به هیچ عنوان با متولیان فعلی این امور در جامعه مخالف نیستم کما این که وزارت اطلاعات در این خصوص زحمات زیادی کشیده است اما از اساس رسالت وجودی وزارت اطلاعاتی به طور خاص مبارزه با مفاسد اقتصادی نیست.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات و دیگر نهادها ذاتا مسئولیت مبارزه با مفاسد اقتصادی را ندارند و به صورت فرعی این دست از موضوعات را دنبال می کند که طبیعی است پیگیری مسائل، انسجام نداشته و بعضا موازی کاری نیز صورت می گیرد.

دهقانی نقندر همچنین درخصوص این سازمان گفت: انسجام و اتحاد برای مبارزه با مفاسد اقتصادی هدف اصلی تشکیل این سازمان است و برای این منظور شورای راهبردی در این سازمان پیش بینی شده است.

وی افزود: این سازمان می تواند حرکت مستحکم تر و مقتدری داشته باشد و رئیس آن نیز پس از مشورت با رهبری انتخاب شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی را موجب تجمیع قوانین متفرق در این زمینه توصیف و تصریح کرد: فوریت این مساله نیز از آن جهت است که باید هر چه سریعتر با مفاسد اقتصادی در کشور مبارزه شود و در حال حاضر پراکندگی قوانین و اجرا در این خصوص موجب شده است که نتوانیم به یک نتیجه مناسب پیرامون مبارزه با مفاسد اقتصادی دست پیدا کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet