خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/02 11:53:35
سرویس صحن
یحیی زاده در نطق میان دستور:

آیین نامه داخلی مجلس نیازمند بازبینی و اصلاح است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برخی از موارد نقص آیین نامه داخلی مجلس بر لزوم اصلاح هر چه سریع تر در برخی موارد در آیین نامه داخلی تذکر داد.
آیین نامه داخلی مجلس نیازمند بازبینی و اصلاح است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برخی از موارد نقص آیین نامه داخلی مجلس بر لزوم اصلاح هر چه سریع تر در برخی موارد در آیین نامه داخلی تذکر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/255.jpg آیین,نامه,داخلی,مجلس,نیازمند,بازبینی,و,اصلاح,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدجلال یحیی زاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: از مردم بصیر میهن اسلامی برای شرکت در راهپیمایی دشمن برانداز 22 بهمن تشکر و از خدای متعال به خاطر وجود فرزند خلف صالح امام راحل، مقام معظم رهبری تشکر می نمایم.

نماینده مردم تفت ومیبد در مجلس شورای اسلامی در ادامه مطلب افزود: رهبر انقلاب در بخشی از سخنان خود و در جمع مردم تبریز با حزنی آشکار مواضع خود را درخصوص آنچه در جلسه استیضاح رخ داد بیان نمودند.

یحیی زاده در این خصوص تصریح کرد: ایشان منصفانه و دلسوزانه از روسای دو قوه و اصل استیضاح گلایه کردند.

وی ادامه داد: این سخنان بسیاری از حضار آن جلسه را به گریه انداخت و هزاران نفر از ملت خدا ترس ایران را بر پای تلویزیون ها گرایند.

یحیی زاده در این خصوص گفت: روسای سه قوه، 265 نفر از نمایندگان حاضر درجلسه علنی روز بعد از صحبت های رهبری، از آنچه پیش آمده از معظم له و مردم آگاه عذرخواهی کردند.

وی تاکید کرد: انصافا رئیس مجلس و نمایندگان در موضع گیری دقیق و به موقع و عذرخواهی بسیار شایسته عمل کردند.

یحیی زاده درخصوص استیضاح تصریح کرد: بنده نیز با وجود آنکه جز مخالفان استیضاح بودن و روز استیضاح جزء 56 نفری بودم که رای مخالف استیضاح دادند، علاوه بر امضای بیانیه از رهبر انقلاب و مردم عذرخواهی نمودم.

وی تصریح کرد: در عین حال توبه و عذرخواهی و بیانیه را به تنهایی کافی و وافی نمی دانم و از این جهت برای تحقق منویات رهبری در راستای ارتقا تعادل قوا و پرهیز از مسائل غیرضروری، از هیات رئیسه محترم تقاضا می کنیم کارگروهی متشکل از نمایندگان از هیات رئیسه، هیات نظارت بر مجلس، چند نماینده مجلس و چند شخصیت برجسته خارج از مجلس برای نظارت بر فعالیت های تقنینی و حتی موضع گیری های مجلس تشکیل شود تا مساله 15 بهمن دیگر تکرار نشود.

وی افزود: واضح است زمانی که رهبر انقلاب در مخالفت با استیضاح اخیر می فرمایند: "چند ماهی به پایان دولت" ، قطعا این تعبیر باید مبنای حرکت باشد.

یحیی زاده هم چنین گفت: هیات رئیسه مجلس و آن کارگروه پیشنهادی باید با دقت این گونه موارد پیشنهادی را رصد نمایند.

این نماینده مجلس با تاکید بر این که مجلس در زمانی درراس امور است که خود در ریل مناسب حرکت کند، گفت: با همه اصلاحاتی که در آیین نامه تاکنون صورت گرفته، به نظر می رسد لوکوموتیو مجلس از ابتدا تا انتها مواجه به موانع عدیده ای است.

یحیی زاده مهم ترین مانع را فقدان نظارت نهادینه بر پارلمان و نمایندگان توصیف و تصریح کرد: نظارت از زمان کاندیداتوری تا انتهای دوره ضروری انکارناپذیر است.

وی ادامه داد: شیوه بررسی اعتبارنامه ها و تصویب آن شیوه انتخاب کمیسیون ها، روش تعیین نمایندگان کمیسیون، نحوه تشکیل کمیسیون تلفیق، شیوه بررسی طرح ها و لوایح، عدم دقت در حضور و غیاب نمایندگان، محتوای نطق ها، آیین نامه داخلی و عدم دقت در زمان ارائه گزارش ها از مواردی است که ضرورت این مساله را نشان می دهد که باید هر چه سریعتر آیین نامه ها اصلاح شود.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس به رئیس جمهور و وزیر نیرو درخصوص تسریع در رفاه مردم انتقال آب به استان یزد تذکر داد.

هم چنین یحیی زاده برای اجرای کامل گازرسانی به بخش های مرکزی مصوبه سفر اول ودوم به وزیر نیرو تذکر داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم چنین به دولت برای تامین بودجه گازرسانی روستای قدیم تا تامین اعتبار پروژه های خیرین، بیمارستان میبد تذکر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet