خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/02 12:30:49
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حقیقت پور:

ایران برسر مالکیت جزایر سه‌گانه مذاکره نمی‌کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعای واهی امارات درباره جزایر سه‌گانه گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به احتمال قوی ۱۸ اسفند ماه اعضای این کمیسیون از جزایر سه گانه بازدید خواهند کرد.
ایران برسر مالکیت جزایر سه‌گانه مذاکره نمی‌کند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعای واهی امارات درباره جزایر سه‌گانه گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به احتمال قوی 18 اسفند ماه اعضای این کمیسیون از جزایر سه گانه بازدید خواهند کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/5655.jpg ایران,برسر,مالکیت,جزایر,سه‌گانه,مذاکره,نمی‌کند Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛منصور حقیقت پور نماینده اردبیل، سرعین و نمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعای واهی امارات بر جزایر سه گانه و درخواست وزیر امور خارجه این کشور برای مذاکره در این زمینه،به باشگاه خبرنگاران گفت:جمهوری اسلامی هیچ گونه مذاکره‌ای بر سر مالکیت این جزایر نداشته و به امارات متحده عربی نیز پیشنهاد می‌کنیم تا دست از این ادعاهای خود بردارند.
وی افزود:امارات آلت دست آمریکاست و آمریکا نیز در تلاش است تا با ایجاد اختلافات بیهوده شرایط منطقه را بحرانی کند تا بتواند در منطقه بماند و درخواست امارات برای مذاکره درباره جزایر سه گانه خوراک داخلی این روزهای آمریکاست.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی هم چنین تصریح کرد: امارات متحده عربی به عنوان کشوری نوظهور و بدون ریشه، در تلاش است تا با تاریخ‌سازی برای خود هویت و اعتبار کسب کند و بر این اساس برای اینکه حرفی در مجامع بین‌المللی برای گفتن داشته باشد بحث مالکیت بر جزایر را تکرار می‌کند.
وی با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه حق ندارد که در این مورد قصور کند، تصریح کرد: ما هیچگونه بحثی درباره جزایر سه‌گانه نداریم و وزارت خارجه نیز اگر در این باره مرتکب اشتباه شود مردم به هیچ وجه از اشتباهش نخواهند گذشت.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد:اگر امارات بخواهد چنین مباحثی را تکرار کند باید بداند که در منطقه موضوعات دیگری نیز وجود دارد که ما می‌توانیم به آن تأکید کنیم و به نفع آنها نیست چراکه تعدادی از استان‌های کشور ما اکنون در خاک کشورهای دیگری است و ما می‌توانیم این مسئله را کالبد شکافی کنیم که اصلا به نفع کشورهای عربی از جمله امارات نخواهد بود.
حقیقت‌پور در ادامه به بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از جزایر سه‌گانه اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، به احتمال قوی 18 اسفند ماه اعضای این کمیسیون از جزایر سه گانه بازدید خواهند کرد.
وی تصریح کرد: تمامی اعضای کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سایر اعضا در صورت تمایل در این بازدید حضور خواهند داشت.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین به واکنش برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس از این اقدام مذکور اشاره کرد و گفت: در پی تصمیم اعضای کمیسیون امنیت ملی مبنی بر بازدید از جزایر سه گانه برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس ناراحت شده و واکنش نشان دادند.
وی اظهار داشت: البته این موضوع هیچ ربطی به کشورهای حاشیه خلیج فارس نداشته و اعضای کمیسیون امنیت ملی هر زمان اراده کنند از خاک کشور خود بازدید کرده و در آن‌جا حضور خواهند داشت./

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet