هدر موبایل
1391/12/02 15:58:30
سرویس فرهنگی
سلیمی به مناسبت سالروز وفات حضرت معصومه(س)عنوان کرد:

حضرت معصومه(س) محوردلدادگان اهل بیت(ع) درایران هستند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، با بیان اینکه حضرت معصومه(س) پناهگاه شیعیان بودند ودر توسعه مکتب تشیع نقش مهم داشتند، گفت: حضرت معصومه(س) محور دلدادگان اهل بیت (ع) در ایران هستند.
حضرت معصومه(س) محوردلدادگان اهل بیت(ع) درایران هستند عضو فراکسیون روحانیون مجلس، با بیان اینکه حضرت معصومه(س) پناهگاه شیعیان بودند ودر توسعه مکتب تشیع نقش مهم داشتند، گفت: حضرت معصومه(س) محور دلدادگان اهل بیت (ع) در ایران هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/25940.jpg حضرت,معصومه(س),محوردلدادگان,اهل,بیت(ع),درایران,هستند Icana

علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، به مناسبت سالروز وفات حضرت معصومه(س)، گفت: اهل بیت عصمت و طهارت (ع) لقب کریمه را به حضرت فاطمه معصومه (س) دادند چراکه ایشان همیشه برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کردند، همچنین ایشان درعلوم اهل بیت(ع) عالمه  بودند وهمین نکته باعث شده که تا این اندازه به آن حضرت توجه شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: حضرت معصومه(س) روحیه مبارزه و ظلم‌ستیزی داشتند، به همین دلیل وارد ایران شدند،  حتی نفس دیداربا برادر گرامی شان امام رضا(ع) معنادار و جهت دار بوده است.همین امورباعث شده بود که ایشان را در مضیقه بگذارند ودر نهایت این بانوی بزرگوار در ساوه مسموم شدند و در دهم ماه ربیع الثانی درقم وفات کردند.

سلیمی، یادآورشد: حضرت معصومه(س) از ابتدا پناهگاه شیعیان بودند و منبع خیر و برکات برای همه مسلمانان و شیعیان هستند، به همین دلیل هم ائمه اطهار(ع) مسلمانان را به زیارت حرم مطهر ایشان دعوت کرده‌اند. روایت است که اگر کسی حرم حضرت معصومه(س) را زیارت کند، همانند این است که حرم حضرت فاطمه زهرا(س) را زیارت کرده باشد، چراکه مشابهت‌هایی بین این بانوی بزرگوار با حضرت فاطمه(س) وجود داشته است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد:هم‌اکنون نیزحضرت معصومه(س) محور  دلدادگان اهل بیت (ع) در ایران هستند، ایشان با جمع‌آوری خاندان حضرت موسی بن جعفر(ع) نقش مهمی در توسعه مکتب تشیع داشتند./

"حضرت معصومه(س) در روز دهم ربیع الثانى و «بنا بر قولى دوازدهم ربیع الثانى» سال ٢٠١ هجرى مصادف باسوم اسفندماه1391 پیش از آن که دیدگان مبارکشان به دیدار برادر گرامی شان امام رضا(ع) روشن شود، در دیار غربت و با اندوه فراوان دیده از جهان فروبستند و پیکر پاکشان در شهر قم به خاک سپرده شد.نام شریف آن بزرگوار فاطمه و مشهورترین لقب آن حضرت «معصومه» است. پدر بزرگوارشان امام هفتم شیعیان حضرت موسى بن جعفر (ع) و مادر مکرمه شان حضرت نجمه خاتون (س) هستند."

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet