هدر اصلی
1391/12/05 09:08:22
سرویس اقتصادی
نوروزی با انتقاد از اقدامات دولت در زمینه واردات موز با ارز آزاد :

دولت به جای واردات موز زمینه تولید داخل را فراهم کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اقدامات دولت در زمینه واردات موز با ارز آزاد گفت: دولت به جای واردات موزباید زمینه‌های تولید داخل را برای این محصول تقویت کند تا بتوان زمینه خروج ارز را گرفت.
دولت به جای واردات موز زمینه تولید داخل را فراهم کند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اقدامات دولت در زمینه واردات موز با ارز آزاد گفت: دولت به جای واردات موزباید زمینه‌های تولید داخل را برای این محصول تقویت کند تا بتوان زمینه خروج ارز را گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/34277.jpg دولت,به,جای,واردات,موز,زمینه,تولید,داخل,را,فراهم,کند Icana

رحمت‌الله نوروزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت به جای واردات موزباید زمینه‌های تولید داخل را برای این محصول تقویت کند گفت: در صورتی که بتوان موز را در گلخانه پرورش داد قیمت این محصول در بازار کاهش خواهد یافت.

نماینده مردم علی‌آباد‌کتول در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ایجاد شرایطی مناسب برای پرورش موز در کشورمی‌تواند موجبات رشد اقتصادی کشور و عدم وابستگی به بازار‌های خارجی را فراهم کند افزود: ایجاد گلخانه‌هایی در نقاط مختلف کشور برای پرورش موز می‌تواند به ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در جامعه نیز کمک بسیاری کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اقدامات دولت در زمینه واردات موز با ارز آزاد گفت: با حمایت از پرورش موز در کشور می‌توان زمینه خروج ارز را گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که اگر مسئولان به تولید داخل بها دهند و به نیاز‌های تولید‌کنندگان توجه کنند نیازی به واردات نیست تصریح کرد: واردات موز با ارز آزاد موجبات گرانی این محصول و فشار بر مردم را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: با ایجاد و افزایش گلخانه‌ در کشور می‌توان به تولید و پرورش موز و سایر محصولاتی که در کشور کمیاب است پرداخت و به این ترتیب به خودکفایی در تأمین‌ نیاز‌های داخل رسید.

نماینده مردم علی‌آباد‌کتول در مجلس با بیان این مطلب که در صورتی که حمایت از تولید کننده‌گان داخلی بیشتر باشد و نگرش مسئولان به امر واردات عوض شود می‌توان به آینده اقتصادی کشور امیدوار بود افزود: تقویت کشاورزی و باغداری داخلی یعنی رشد کشور و عدم وابستگی به خارج.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: مسئولان می توانند با حمایت خود از بخش کشاورزی و تقویت این بخش به اشتغال پایدار در کشور کمک کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet