هدر موبایل
1391/12/02 14:53:41
سرویس بین الملل
اعزام 330نظامی آلمانی به مالی

خجسته:سازمان‌ملل نیروهای حافظ صلح خود را در مالی مستقر کند

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، مجلس اعزام نیروهای آلمانی به مالی را در راستای اهداف استعماری غرب دانست و گفت: منابع خدادادی مالی چشم اروپاییان را کور کرده است.
خجسته:سازمان‌ملل نیروهای حافظ صلح خود را در مالی مستقر کند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، مجلس اعزام نیروهای آلمانی به مالی را در راستای اهداف استعماری غرب دانست و گفت: منابع خدادادی مالی چشم اروپاییان را کور کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/32933.jpg خجسته:سازمان‌ملل,نیروهای,حافظ,صلح,خود,را,در,مالی,مستقر,کند Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اعزام 330 نظامی آلمانی به مالی برای کمک به نیروهای فرانسوی در جنگ با شورشیان مالی، گفت: منابع مالی چشم استعمارگران اروپایی را کور کرده و در همین راستا  کشورهای غرب برای فرستادن نیرو به این کشور از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور نیروهای خارجی در مالی تنها به آوارگی مردم این کشور منجر شده است، تصریح کرد: غرب همواره برای رسیدن به خواسته‌های امپریالیستی خود به منطقه و یا کشوری لشکرکشی می‌کند وملت‌ها برای آنها در درجه اهمیتی قرار ندارند.

وی با تاکید براینکه در لوای لشکرکشی غرب به مالی حقوق بشر به صورت گسترده نقض می‌شود، ادامه داد: افزایش خشونت‌ها و دامن زدن به قومیت‌گرایی از زمان حضور نیروهای خارجی در مالی روبه افزایش است که در همین راستا سازمان ملل نیز هشدارهای لازم را صادر کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم، تصریح کرد: غربی‌ها به بهانه مقابله با گروه‌های تروریستی درحالی به مالی لشگرکشی کرده‌اند که در سوریه به صراحت به حمایت‌های گسترده مالی و تسلیحاتی و تبیلغاتی از گروههای تروریستی ادامه می دهند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با بیان اینکه سازمان ملل باید هرچه سریعتر فکری برای بازگرداندن صلح و ثبات به مالی کند، خاطرنشان کرد: کاهش خشونت‌ها در مالی با اعزام خود سرانه نیروهای ائتلاف غربی به این کشور مقدور نخواهد بود و سازمان ملل باید هرچه سریعتر نیروهای حافظ صلح خود را در این کشور مستقر کند.  

دولت آلمان اعلام کرد اعزام 330 نیروی نظامی خود به مالی با هدف حمایت از عملیات ارتش فرانسه علیه گروه های شورشی را تصویب کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet