هدر موبایل
1391/12/02 14:58:25
سرویس سیاسی
آرامی:

برگزاری میتینگ‌های سیاسی در استان هرمزگان توجیه عقلانی ندارد

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس، با یادآوری برگزاری سومین اجلاس وحدت و انسجام ملی جوانان ایران اسلامی در بندرعباس، گفت: برگزاری میتینگ‌های سیاسی با هزینه‌های کلان توجیه عقلانی ندارد.
برگزاری میتینگ‌های سیاسی در استان هرمزگان توجیه عقلانی ندارد رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس، با یادآوری برگزاری سومین اجلاس وحدت و انسجام ملی جوانان ایران اسلامی در بندرعباس، گفت: برگزاری میتینگ‌های سیاسی با هزینه‌های کلان توجیه عقلانی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/20710.jpg برگزاری,میتینگ‌های,سیاسی,در,استان,هرمزگان,توجیه,عقلانی,ندارد Icana

منصور آرامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه نماینده ملت، با یادآوری برگزاری سومین اجلاس وحدت و انسجام ملی جوانان ایران اسلامی در بندرعباس، از تبدیل شدن فضای عمومی استان هرمزگان و جزایر آن به فعالیت‌های انتخاباتی با اهدافی خاص انتقاد کرد.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندرخمیر و حاجی آباد گفت: هزینه کردن میلیاردی برای برگزاری همایش‌هایی چند هزار نفری در این استان نه تنها باری از دوش مردم هرمزگان و شهرهای آن بر نمی‌دارد بلکه فضای کار و تلاش در این استان را به سوی رفتارهای سیاسی و جانبدارانه سوق می دهد.

 آرامی، افزود: استان هرمزگان، شهر بندرعباس  و بندر شهید رجایی در جوار این شهر یک قطب بندری و تجاری برای کشور است و برگزاری میتیگ‌های سیاسی با هزینه‌های کلان در این منطقه توجیه عقلانی ندارد و مسئولین باید در نحوه رفتار و هزینه کردشان از بیت‌المال تجدید نظر کنند.

 عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: تقدیر از جوانان فرهیخته و توانمند این مرز و بوم اقدام ارزنده و در خور تقدیری است اما بهره برداری خاص از حضور جوانان و دعوت از افراد خاص برای سخنرانی در این مراسم و صرف هزینه‌های میلیاردی برای جو سازی‌ها در این زمینه در حالی که یک جوان برای گرفتن 5 میلیون تومان وام ازدواج به ده ها در بسته می خورد اقدام درست و منطقی نیست.

 وی تصریح کرد: کلیه هتل‌ها و مراکز اقامتی شهر بندرعباس و جزایر قشم و ابوموسی برای برگزاری این همایش به کارگرفته شده اند و این در حالی است که در این جزایر روستاهایی هستند که برای برق رسانی و یا انتقال آب به کمتر از 10 تا 20 میلیون تومان اعتبار نیاز دارند اما مدت‌هاست که در نوبت اعتبارات بودجه ای دولت باقی مانده‌اند.

 نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندرخمیر و حاجی آباد در مجلس نهم تاکید کرد: طرح مباحث تنش‌زا در دل برگزاری این همایش ها نظیر ایجاد استانی جدید نیز عمدتا با اغراض سیاسی صورت می گیرد و مطرح‌کنندگان این بحث‌ها بهتر است به جای این سخنان که موجی از نگرانی را در میان مردم به وجود می آورد و در طول سال‌های اخیر مسبوق به سابقه بوده ، رفتارهای کارشناسی شده را در بیشتر مورد توجه قرار دهند.

 رئیس کمیته بندری و دریایی مجلس شورای اسلامی به بهره برداری از فاز دوم توسعه بندر شهید رجایی توسط رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: تا زمان تکمیل نهایی این پروژه حداقل 3 تا 4 ماه باقی مانده بود اما این پروژه به هر تقدیر به بهره برداری رسید اما امیدواریم که در روند واگذاری اپراتوری این بخش جدید از بندر شهید رجایی که بیش از 600 تا 700 میلیارد تومان هزینه مستقیم شده، صلاحیت شرکت‌ها و قابلیت و سوابق آنها در مدیریت بر این پروژه‌ها مورد توجه کافی قرار گیرد تا با سرعت بیشتری روند توسعه و افزایش ظرفیت این بندر استراتژیک کشور را دنبال کنیم.

   رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: جزیره ابوموسی و برخی دیگر از جزایر کشور بر خلاف تذکرات مکرر نمایندگان، هنوز با مشکل اساسی برق روبروست و مردم در آستانه فصل گرما و شرجی در این مناطق مجبورند ساعت‌ها بدون برق باشند و لذا به نظر می رسد می توان به جای هزینه‌های میلیاردی برای این قبیل برنامه‌ها به فکر توسعه و برخورداری جزایر استان هرمزگان از نیازهای اولیه زندگی نظیر آب و برق بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet