هدر موبایل
1391/12/02 12:06:00
سرویس استان ها
عباسی:

کارخانه های پنبه گنبد کاوس تعطیل شده است

نماینده مردم گنبد کاوس در مجلس با بیان اینکه تعطیلی کارخانه های پنبه این محصول را وارد بحران کرده است، افزود: واردات بی رویه پنبه در کمین نابودی این محصول بی‌تابی می‌کند.
کارخانه های پنبه گنبد کاوس تعطیل شده است نماینده مردم گنبد کاوس در مجلس با بیان اینکه تعطیلی کارخانه های پنبه این محصول را وارد بحران کرده است، افزود: واردات بی رویه پنبه در کمین نابودی این محصول بی‌تابی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/14456.jpg کارخانه,های,پنبه,گنبد,کاوس,تعطیل,شده,است Icana

 سلیمان عباسی در گفت‌و گو با خبرنگار انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود: این امر مسلم است که واردات بی رویه تیشه به ریشه  صنعت کشاورزی می‌زند به همین علت لازم است که با بها دادن به تولید بومی از کاهش شاخص اقتصادی کشور جلوگیری کنیم.

نماینده مردم گنبد کاوس در مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد:لازم است برای  توسعه مبادلات  تجاری، افزایش  تولید داخلی،  ارتقا ارزش افزوده محصولات کشاورزی و رقابت در بازارهای داخلی و خارجی  فعالیت های  بهینه ای در توسعه و تکمیل  کارخانه های فرآورده های پنبه انجام شود.

وی ادامه داد: برخی از محصولات کشاورزی  در کشور به علت نبود صنایع تبدیلی از بین می روند که این امر موجب می شود که کشاورزان انگیزه لازم را برای کاشت و داشت و برداشت محصولاتشان نداشته باشند.

 سلطانی افزود: بدون تردید ایجاد کارخانه‌های پنبه در این حوزه انتخابیه  موجب می شود  که حلقه تلاقی بخش صنعت و کشاورزی  بیش از گذشته محکم تر شود.

 نماینده مردم گنبد کاوس افزود: افزایش تولیدات داخلی  ، بهره وری از صنایع تبدیلی محصول پنبه ،  تولید ثروت، بهبود وضعیت معیشتی کشاورزان از جمله عواملی است که باید برای توسعه این محصولات لحاظ شود.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، یاد آورشد: استفاده از فارغ التحصیلان صنعت کشاورزی  در این عرصه امری اجتناب  ناپذیر تلقی می شود و این در حالی است که برای  افزایش کیفی محصولات کشاورزی تنها راهکار این است  که این صنعت بر اساس داده های علمی توسعه دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet