هدر اصلی
1391/12/02 16:13:59
سرویس اقتصادی
قاضی پور با اشاره به وعده های محقق نشده دولت در ایجاد اشتغال اعلام کرد:

افزایش 7 درصدی نرخ بیکاری در سال آینده

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به وعده های محقق نشده دولت در ایجاد اشتغال گفت:با وعده‌هایی که از سوی دولت برای ایجاد اشتغال در چندسال گذشته ارائه شده نباید حتی یک بیکار نیز در کشور وجود داشته باشد امابا عدم تحقق وعده های دولت، در سال آینده ۷ درصد به نرخ بیکاری کنونی اضافه خواهدشد.
افزایش 7 درصدی نرخ بیکاری در سال آینده عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به وعده های محقق نشده دولت در ایجاد اشتغال گفت:با وعده‌هایی که از سوی دولت برای ایجاد اشتغال در چندسال گذشته ارائه شده نباید حتی یک بیکار نیز در کشور وجود داشته باشد امابا عدم تحقق وعده های دولت، در سال آینده 7 درصد به نرخ بیکاری کنونی اضافه خواهدشد. https://cdn.icana.ir/d/019/7760.jpg افزایش,7,درصدی,نرخ,بیکاری,در,سال,آینده Icana

نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: آمار دولت در مورد افزایش و ایجاد اشتغال در کشور صحیح نبوده، چراکه هر روزه شاهد افزایش بیکاران تحصلیلکرده در کشور هستیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به وعده‌های دولت برای ایجاد اشتغال در کشور گفت: با چنین وعده‌هایی که از سوی دولت برای ایجاد اشتغال در کشور ارائه می‌شود نباید حتی یک بیکار نیز در کشور وجود داشته باشد اما با مشاهده روند کنونی چنین ادعاهایی که از سوی دولت بیان می‌شود صحت ندارد.

وی چشم انداز آینده اشتغال در کشور را نامناسب دانست و اظهار داشت: در دو سال گذشته باید در امر اشتغال سرمایه گذاری مناسبی انجام میشد که متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده است، در نتیجه به نظر می‌رسد به رقم کنونی به نرخ  بیکاری در سال آینده   6تا 7 درصد اضافه شود که این امر بسیار ناگوار است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با اشاره به تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه به مجلس، خاطر نشان کرد: لایحه بودجه اگر یکشنبه هفته آینده نیز به مجلس بیاید با تاخیری 81 روزه مواجه شده، لذا در این مورد دولت تخلفی آشکار و جرمی بزرگ مرتکب شده است.

در مورد طرح‌های اشتغال زایی در کشور مسئولین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دلیل اصلی روند کند ایجاد اشتغال در کشور را بانک‌ها اعلام کرده اظهار داشته‌اند: توان بانکها در تامین منابع مورد نیاز بنگاه‌ها پایین بوده، اما ما انتظار بیشتری از بانکها داشتیم که بتوانند به بنگاه‌های اقتصادی کمک کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet