هدر موبایل
1391/12/01 10:19:00
سرویس استان ها
کائیدی:

انتقال آب از رودخانه‌های استان لرستان به اراضی کشاورزی ضروری است

نماینده مردم پلدختر و ملاوی در مجلس ،با بیان اینکه در شهرستان پلدختر و ملاوی آبهای روان جاری می شود، افزود: انتقال آب از رودخانه‌های استان لرستان به اراضی کشاورزی ضروری است.
انتقال آب از رودخانه‌های استان لرستان به اراضی کشاورزی ضروری است نماینده مردم پلدختر و ملاوی در مجلس ،با بیان اینکه در شهرستان پلدختر و ملاوی آبهای روان جاری می شود، افزود: انتقال آب از رودخانه‌های استان لرستان به اراضی کشاورزی ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/13622.jpg انتقال,آب,از,رودخانه‌های,استان,لرستان,به,اراضی,کشاورزی,ضروری,است Icana

علی کا ئیدی در گفت‌و گو با خبرنگار انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود: با ساخت لوله انتقال آب در بستر رودخانه‌ها وبا کنترل آب‌های سطحی می‌توانیم  نبض محصولات کشاورزی را تند کنیم.

نماینده مردم   پلدختر و ملاوی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگرکشوری در تولید  محصولات کشاورزی منابع طبیعی کافی داشته باشد به طور حتم در دنیای کشاورزی می‌تواند جایگاه ممتازی برای خود دست و پا کند.

وی ادامه داد :سدسازی برای حفظ حیات و تداوم صنعت کشاورزی  امری واجب است و از همین رو ذخیره سازی و گسترش منابع آب  در صورتی به نحو مطلوب اجرایی می‌شود که با استفاده از کارشناسان فنی این عرصه  این امر عملیاتش شود.

کائیدی افزود: مهار آب‌های  رودخانه ها  از سوی وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان ذی ربط می‌تواند علاوه بر توسعه بخش کشاورزی بسترهای توسعه اشتغال را نیز می‌تواند در این منطقه مهیا کند.

 نماینده مردم پلدخترتصریح کرد:  توسعه شبکه‌های انتقال آب، جمع آوری آب‌های سطحی، اهمیت دادن به بحث آبخیزداری، برنامه ریزی کاهش مصرف آب کشاورزی از مواردی هستند که می تواند  این صنعت را دگرگون کنند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، یا دآورشد:  بخش خصوصی می تواند به عنوان بازوی قابل اتکای  صنعت کشاورزی ایفا نقش کند  به همین علت باید تمام دستکاه‌های اجرایی دست به دست هم دهند و توسعه صنعت کشاورزی را در این حوزه انتخابیه رقم بزنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet