هدر موبایل
1391/12/02 16:32:37
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسفنانی:

طرح جدید مجلس برای رفع مشکلات فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس از تدوین طرح جدیدی در خصوص رفع مشکل تابعیت، اقامت ،شناسنامه و تحصیل فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی بامردان خارجی در آینده ای نزدیک خبر داد.
طرح جدید مجلس برای رفع مشکلات فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس از تدوین طرح جدیدی در خصوص رفع مشکل تابعیت، اقامت ،شناسنامه و تحصیل فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی بامردان خارجی در آینده ای نزدیک خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/26119.jpg طرح,جدید,مجلس,برای,رفع,مشکلات,فرزندان,حاصل,از,ازدواج,زنان,ایرانی,با,مردان,خارجی Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزایر خانه ملت؛ محمد علی اسفنانی در مورد اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از زنان ایرانی با مردان خارجی به مهرگفت: این طرح اوایل سال جاری پس از بررسی‌های فراوان در کمیسیون‌ها و صحن علنی مجلس به تصویب مجلس رسید اما پس از ارسال به شورای نگهبان، این نهاد آن را مغایر با قانون اساسی دانسته و جهت اصلاح مجددا به مجلس ارسال شد .

وی به ایراد شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: ایراد شورای نگهبان بدلیل اینکه این مصوبه در مواردی مانند (پرداخت یارانه و معافیت از پرداخت تعرفه اقامت تا سن نوزده سالگی) بار مالی برای دولت به همراه دارد و اینکه راههای جبران هزینه‌های آن نیز در طرح مشخص نشده ، صورت گرفته بود بنابراین این نهاد مصوبه را مغایر اصل هفتادوپنجم قانون اساسی دانست.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اینکه این طرح هم اکنون در کمیسیون قضایی مجلس مسکوت مانده است،تاکید کرد:با توجه به اینکه طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی خیلی مشکل زنان ایرانی را برطرف نمی کرد و همچنین فرزند حاصل از این افراد نیز ایرانی تلقی نشده و از امکانات و خدمات تحصیلی و شناسنامه ای برخوردار نمی شود به همین دلیل این مصوبه با توجه به نقص قانونی در در کمیسیون حقوقی قضایی مجلس رای نیاورد و مسکوت ماند.
به گفته وی، فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تبعیت پدر را می گیرند برهمین اساس قرار است طرح جدیدی برای رفع این مشکل فرزندان از سوی کمیسیون قضایی مطرح و برای تصویب مجدد در صحن مطرح شود.
اسفنانی گفت: در طرح جدید تمامی مشکلات طرح قبلی در نظر گرفته خواهد شد بطوریکه مواردی که نیاز به اعتبار دارد نیز از قبل با دولت هماهنگ خواهد شد تا دیگر شورای نگهبان به این دلیل به طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی ایراد نگیرد و با تصویب نهایی آن مشکل شناسنامه و تحصیل و همچنین اقامت فرزندان حاصل از این ازدواجها نیز برطرف شده و فرزند تابعیت ایرانی داشته باشد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet