خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/02 15:01:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار معاون دومای دولتی روسیه؛

همکاری ایران و روسیه در بحران سوریه، جلوی سیاست‌های غیرمنطقی را گرفت

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تأکید بر اهمیت رشد و گسترش روابط دو کشور ایران و روسیه ، گفت: همکاری نزدیک این دو کشور در بحران سوریه توانسته جلوی سیاست‌های غیرمنطقی و زورمدارانه آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش را بگیرد.
همکاری ایران و روسیه در بحران سوریه، جلوی سیاست‌های غیرمنطقی را گرفت رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تأکید بر اهمیت رشد و گسترش روابط دو کشور ایران و روسیه ، گفت: همکاری نزدیک این دو کشور در بحران سوریه توانسته جلوی سیاست‌های غیرمنطقی و زورمدارانه آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش را بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/35234.jpg همکاری,ایران,و,روسیه,در,بحران,سوریه،,جلوی,سیاست‌های,غیرمنطقی,را,گرفت Icana

به‌ گزارش خبرگزاری خانه ملت، نیکولاف لویچف رئیس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران امروز (چهارشنبه 2 اسفند) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در این دیدار با تأکید بر اهمیت رشد و گسترش روابط بین دو کشور در عرصه‌های مختلف، گفت: باید با اجرای سیاست راهبردی واقع‌گرایانه روابط دوستانه فیمابین را هرچه بیشتر توسعه و تعمیق داد.

وی تصریح کرد: فضای مجلس شورای اسلامی برای گسترش همکاری‌های دوستانه فیمابین در همه عرصه‌ها فضایی حمایتی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری تحولات اخیر در منطقه بویژه بحران سوریه، افزود: همکاری نزدیک جمهوری اسلامی ایران و روسیه در بحران سوریه توانسته جلوی سیاست‌های غیرمنطقی و زورمدارانه آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش را بگیرد.

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس، برگزاری نشست کمیسیون مشترک ایران و روسیه را فرصت مناسبی برای آشنایی با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور خواند و گفت: باید با تعامل زمینه‌های اجرایی شدن توافقات و پروژه‌های مشترک را فراهم کرد.

در ادامه دیدار نیکولاف لویچف معاون دومای دولتی روسیه ضمن تأکید بر اهمیت همکاری‌های دوجانبه پیرامون موضوعات منطقه‌ای از جمله بحران سوریه، گفت: نزدیکی مواضع روسیه و ایران درخصوص سوریه مانع از اجرای سناریوی لیبی‌سازی در سوریه گردید.

لویچف با یادآوری اهمیت رشد و توسعه روابط پارلمانی میان مجالس دو کشور، افزود: گسترش مناسبات پارلمانی فیمابین می‌تواند موجبات فعال‌سازی هرچه بیشتر دیپلماسی عمومی و فرهنگی را فراهم کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران در پایان بر اهمیت همکاری‌های نزدیک بانکی و بخش‌های خصوصی دو کشور در تسهیل روند مناسبات اقتصادی و تجاری فیما بین تأکید کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet