هدر موبایل
1391/12/06 09:18:00
سرویس استان ها
شجاعی کیاسری:

جولان زباله در استان مازندران توجیه منطقی ندارد

نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه جولان زباله در استان مازندران توجیه منطقی ندارد، افزود: کارخانه‌های زباله سوزی باید به طریق هدفمند در این استان توسعه یابند.
جولان زباله در استان مازندران توجیه منطقی ندارد نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه جولان زباله در استان مازندران توجیه منطقی ندارد، افزود: کارخانه‌های زباله سوزی باید به طریق هدفمند در این استان توسعه یابند. https://cdn.icana.ir/d/019/24745.jpg جولان,زباله,در,استان,مازندران,توجیه,منطقی,ندارد Icana

سید رمضان سجاعی کیاسری در گفت‌و گو با خبر نگارانتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود: ارزش افزوده طلای سیاه زمانی مشخص می شود که این  زباله‌ها  در کارخانه‌های مولد تبدیل به سوخت شوند ولی متاسفانه در این راستا دولت اقدامات کارآمدی انجام نمی‌دهد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد:  زباله‌ها باید برمبنای تعرفه های علمی و پژوهشی در این عرصه تجزیه شوند زیرا در غیر اینصورت نمی توان از این مواد بهره گیری لازم را بدست آورد.

 وی ادامه داد: زباله ها منشا بسیاری از بیماری  هستند و این در حالی است که از سوی دیگر می توانند برای کشور تولید ثروت کنند به همین علت باید در این  عرصه باید با همیاری کارشناسان فنی صنایع تبدیلی مورد نیاز این زباله  را درکشور ایجاد کنیم.

  نماینده ساری افزود: شیرابه‌های ناشی از دفع زباله‌ها دررودخانه ها می‌تواند منابع آبی را به شدت آلوده کند  این امر به این معنا است که اگر این وضعیت همچنان ادامه داشته باشد با منتظر شیوع بیماری مختلف باشیم زیرا شیرابه ناشی از دفع غیر بهداشتی زباله ها نه تنها اراضی کشاورزی بلکه آب آشامیدنی مردم استان مازندران را آلوده می کند.

 شجاعی کیاسری  تصریح کرد: زباله‌ها، مواد زاید ناشی از فعالیت‌های اقتصادی، تجاری، عمرانی و غیرهستند که بطور حتم پساب‌های به همراه خود دارند که این پساب‌ها به سادگی سلامتی مردم را به خطر می‌اندازند.

عضو کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس،یاد اورشد: متاسفانه دفع غیر بهداشتی زباله‌ها نبض توسعه بهداشتی را کند کرده است و این امر موجب می‌شود که  سلامت مردم این حوزه انتخابیه به شدت به خطربی‌افتد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet