خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/12/04 09:07:49
سرویس اقتصادی
خان‌محمدی خرمی مطرح کرد:

تامین نقدینگی ،گره گشای طرح های فولادی

عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: براساس گزارش های ارائه شده به کمیسیون صنایع و معادن مهم‌ترین مشکل طرح های فولادی کشورکه از سوی مدیران این طرح ها مطرح شده عدم تامین نقدینگی مورد نیاز است.
تامین نقدینگی ،گره گشای طرح های فولادی عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: براساس گزارش های ارائه شده به کمیسیون صنایع و معادن مهم‌ترین مشکل طرح های فولادی کشورکه از سوی مدیران این طرح ها مطرح شده عدم تامین نقدینگی مورد نیاز است. https://cdn.icana.ir/d/019/22236.jpg تامین,نقدینگی,،گره,گشای,طرح,های,فولادی Icana

محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مدیران طرح های فولادی گزارشی را از روند فعالیت خود به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه داده اند، تصریح کرد :بر اساس گزارش ارائه شده مهمترین دغدغه مدیران طرح های فولادی نیمه تمام، مشکلات مالی برای اتمام این طرح ها در استان های مختلف است.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دغدغه اصلی مدیران صنعت فولاد کشور تامین نقدینگی است، درباره تاثیر اقتصادی طرح های فولادی در کشورافزود: بهره برداری از هشت طرح فولادی می تواند در پیشرفت استانها، ایجاد اشتغال بسیار موثر باشد.

نائب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: تامین مواد اولیه صنایع سبک و سنگین  و همچنین کاهش قیمت تمام شده بعضی محصولات تولیدی در کشور نیز از اثرات مثبت فعالیت طرح های فولادی در کشور خواهد بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش درباره روند واگذاری معادن به بخش خصوی گفت: کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس این موضوع را پیگیری می کند اما آنچه که باید مورد توجه قرا گیرد آن است که نباید معادن کشور خام فروشی شود؛ همچنین واحدهای تعطیل معدنی کشور باید مجددا فعال شوند.

اجرای هشت طرح فولادی در اوایل دوره نخست ریاست جمهوری احمدی‌نژاد در شورای اقتصاد به تصویب رسید و فعالیت اجرایی این هشت طرح فولادی استانی از سال 86 آغاز شد.

با توجه به اینکه تصویب این هشت طرح‌ با هدف راه‌اندازی هشت کارخانه فولاد و به تبع آن توزیع امکانات در مناطق مربوطه و افزایش نرخ اشتغال انجام گرفت اما اکنون بعد از حدود 5سال از آغاز اجرای راه اندازی هشت طرح فولادی، مدیران مربوطه مهم‌ترین دغدغه خود را عدم نقدینگی لازم عنوان می کنند. دغدغه ای که مدیران طرح های فولادی در گزارشی به کمیسیون صنایع و معادن مجلس به آن اشاره کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet