هدر موبایل
1391/12/04 09:27:32
سرویس اقتصادی
عثمانی:اجرای قانون در اولویت برنامه های دولت نیست

ارائه دیر هنگام بودجه ریشه دربرنامه های انتخاباتی دولت دارد

عضو کمیسیون برنامه،ودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه ریشه دربرنامه های انتخابات آتی داردتاکیدکرد: دولت باارائه دیرهنگام بودجه درعمل کاربررسی بودجه رابرای بعدازعیدبه نمایندگان سپرد ونمایندگان درایام ابتدایی سال در زمانی که دولت تنخواه دراختیاردارد،درحال بررسی بودجه هستند و نمی توانند به طوردقیق نظارتی برنحوه هزینه کرددولت ازتنخواه داشته باشند.
ارائه دیر هنگام بودجه ریشه دربرنامه های انتخاباتی دولت دارد عضو کمیسیون برنامه،ودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه ریشه دربرنامه های انتخابات آتی داردتاکیدکرد: دولت باارائه دیرهنگام بودجه درعمل کاربررسی بودجه رابرای بعدازعیدبه نمایندگان سپرد ونمایندگان درایام ابتدایی سال در زمانی که دولت تنخواه دراختیاردارد،درحال بررسی بودجه هستند و نمی توانند به طوردقیق نظارتی برنحوه هزینه کرددولت ازتنخواه داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/29417.jpg ارائه,دیر,هنگام,بودجه,ریشه,دربرنامه,های,انتخاباتی,دولت,دارد Icana

محمد قسیم عثمانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: دولت هر سال به دلیل این که از اساس توجه چندانی به قانون ندارد و اجرای قانون در اولویت برنامه هایش نیست،؛ بودجه سنواتی را دیرهنگام تحویل مجلس می داد، اما امسال با تاخیر در ارائه لایحه بودجه رکوردهای قبلی خود را شکست.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: بسیاری از نمایندگان در سال های قبل معتقد بودند که دولت بودجه را دیرهنگام تحویل مجلس می دهد تا مجلس فرصت دست بردن در آن را نداشته باشد و بودجه سال نزدیک به انچه دولت فرستاده است، تصویب شود و البته این مسئله چندان نیز دور از ذهن نبود.

عثمانی با اشاره به این که تاخیر دولت در ارائه بودجه سنواتی در سال اخر کاری از سال های قبل نیز بیش تر شد، گفت:دلیل این که دولت در سال آخر کار خود تا این اندازه بودجه را دیر تحویل د اد مربوط به رویکرد انتخابی دولت است.

وی ادامه داد: دولت با تاخیر در ارائه بودجه در عمل کار بررسی بودجه را برای بعد از عید به نمایندگان سپرد و نمایندگان در ایام ابتدایی سال 92 در زمانی که دولت تنخواه در اختیار دارد، در حال بررسی بودجه سال 92 هستند و نمی توانند به طور کامل و دقیق نظارتی بر نحوه هزینه کرد دولت از تنخواه داشته باشند به خصوص این که دولت نامزدی را برای انتخابات در نظر دارد، که بدون تردید مورد تایید مجلس نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هم چنین تاکید کرد: در نتیجه دولت این امکان را در اختیار دارد که از تنخواه استفاده انتخاباتی کرده و از نامزد مورد نظر خود حمایت کند در حالی که نمایندگان نیز درگیر بررسی لایحه بودجه هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet