خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/03 16:14:12
سرویس بین الملل
معاون دومای دولتی روسیه در دیدار با دکتر لاریجانی:

روسیه هیچ‌گاه تحریم‌های یکجانبه ضد ایران را به رسمیت نمی‌شناسد

نیکولای لوویچف، معاون دومای دولتی روسیه و رییس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران صبح امروز (پنجشنبه) با دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
روسیه هیچ‌گاه تحریم‌های یکجانبه ضد ایران را به رسمیت نمی‌شناسد نیکولای لوویچف، معاون دومای دولتی روسیه و رییس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران صبح امروز (پنجشنبه) با دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/33499.jpg روسیه,هیچ‌گاه,تحریم‌های,یکجانبه,ضد,ایران,را,به,رسمیت,نمی‌شناسد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف گفت: بسترهای مناسبی برای رشد و گسترش ارتباطات در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی به ویژه روابط پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه وجود دارد و مجلس شورای اسلامی بر تقویت و تحکیم مراودات دوستانه فی‌مابین تاکید دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی با ارزیابی مثبت از دیدگاه‌ها و مواضع نزدیک دو کشور در صحنه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای افزود: حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه به نفع کشور روسیه است و دو کشور می‌توانند با تعامل نزدیک و گفت‌وگوهای مستمر نقش‌آفرینی بهتری در صحنه‌های بین‌المللی داشته باشند.

دکتر لاریجانی افزایش مراودات اقتصادی و تجاری میان دو کشور را حائز اهمیت عنوان کرد و تصریح کرد: دو کشور از فرصت‌های فراوانی برای گسترش و توسعه همکاری‌های اقتصادی، صنعتی و علمی برخوردارند که بهره‌گیری از آنها به نفع دو ملت خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنانش بر تسریع در اجرای توافقات به عمل آمده فی‌مابین تاکید کرد و یادآور شد: عدم اجرای پاره‌ای توافقات می‌تواند به روند رو به رشد روابط لطمه وارد نماید.

در ادامه این دیدار نیکولای، لوویچف معاون دومای دولتی روسیه، جمهوری اسلامی ایران را یک متحد همیشگی و ژئوپلیتیک می‌داند و بر رشد و توسعه مراودات دوستانه فیمابین در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید دارد.

رییس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته علیه کشورمان تصریح کرد: روسیه هیچ‌گاه تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را غیرسازنده و غیرمفید می‌داند.

لوویچف در پایان با اشاره به مذاکرات آتی ایران و 1+5 در آلماتی اظهارامیدواری کرد تلاش‌های طرف روسی برای موفقیت این مذاکرات نتیجه مثبت داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet