شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/12/05 12:07:09
سرویس اقتصادی
بیاتیان:

طرح های دولت برای ایجاد اشتغال احساسی است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به وعده‌ها و طرح‌های دولت درمورد ایجاد اشتغال گفت: طرح‌ها و وعده‌های دولت و حتی دولت‌های قبلی در مورد اشتغال غیر کارشناسی و تنها از روی احساسات صورت گرفته است.
طرح های دولت برای ایجاد اشتغال احساسی است عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به وعده‌ها و طرح‌های دولت درمورد ایجاد اشتغال گفت: طرح‌ها و وعده‌های دولت و حتی دولت‌های قبلی در مورد اشتغال غیر کارشناسی و تنها از روی احساسات صورت گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/21187.jpg طرح,های,دولت,برای,ایجاد,اشتغال,احساسی,است Icana

سید محمد بیاتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،  با بیان اینکه دولت در زمینه‌های ایجاد اشتغال مناسب عمل نکرده است، افزود: وعده‌ها و طرح‌های دولت همچون ایجاد2.5 میلیون شغل و یا بنگاه‌های زودبازده نتوانسته کار گشا باشد، چراکه به نظر نمی‌رسد کسی که در هفته تنها یک ساعت کار می‌کند بتوان او را شاغل نامید، لذا باید گفت در بحث ایجاد اشتغال کار ریشه‌ای و اساسی صورت نگرفته و دولت‌ها در این زمینه موفق نبوده‌اند.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به وعده‌ها و طرح‌های دولت درمورد ایجاد اشتغال گفت: طرح‌ها و وعده‌های دولت و حتی دولت‌های قبلی در مورد اشتغال غیر کارشناسی و تنها از روی احساسات صورت گرفته است.

وی با اشاره به این امر که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه اشتغال کارهای مناسبی صورت گرفته اما کافی نبوده، اظهار داشت: دولت‌ها به تناسب عملکردهای مثبتی در مورد اشتغال داشته‌اند اما باید اذعان کرد، ایجاد یک میلیون شغل در کشور تنها در حد یک شعار و حرف باقی مانده است.

بیاتیان چشم انداز آینده اشتغال را در صورت بها دادن به تولیدات داخلی مثبت دانست و در ادامه تصریح کرد: در صورت بها دادن به تولیدات داخلی و منطقه‌ای و توجه بیش از پیش به روستاها در بخش کشاورزی و دامداری با تاکید بر تکنولو‍ژی جدید و به روز، می‌توان گفت که نه تنها مشکل اشتغال بلکه مشکلات واردات و صادرات غیر نفتی کشورمان نیز حل خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه حل مشکل اشتغال به یک برنامه ریزی مدون و کلی نیاز دارد، خاطر نشان کرد: برای حل مشکل اشتغال در کشور به یک برنامه کلی و جامع نیاز بوده که تمامی دولت‌ها جدا از هر گرایش، سلیقه ای و سیاسی ملزم به اجرای آن باشند، چراکه تنها با نگاهی جامع و کلی می‌توان چشم انداز آینده اشتغال را مثبت و رو به رشد دانست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet