عید سعید فطر
1391/12/04 10:10:26
سرویس سیاسی
بروجردی:

ایران هیچگاه فردو را تعطیل نخواهد کرد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخی پیشنهادهای غرب برای تعطیلی سایت فردو، با اعلام اینکه فردو و نطنز تفاوتی با یکدیگر ندارند، تصریح کرد: ایران هیچگاه فردو را تعطیل نخواهد کرد.
ایران هیچگاه فردو را تعطیل نخواهد کرد رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخی پیشنهادهای غرب برای تعطیلی سایت فردو، با اعلام اینکه فردو و نطنز تفاوتی با یکدیگر ندارند، تصریح کرد: ایران هیچگاه فردو را تعطیل نخواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/33349.jpg ایران,هیچگاه,فردو,را,تعطیل,نخواهد,کرد Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری نزدیک بودن مذاکرات ایران و ۱+۵ گفت: با توجه به سیاست امریکایی‌ها که به طور مستمر ابهام آفرینی می‌کنند و اطلاعات نادرستی را در اختیار اعضا قرار می‌دهند، یکی از اهداف این نشست‌ها برای ایران، تشریح و تبیین مواضع خود است تا اعضای مذاکره کننده را از آن ذهنیت نادرست خارج کند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی خبر‌ها که غرب خواستار تعطیلی سایت فردو شده، بیان کرد: این اتفاقی عملی نخواهد شد؛ زیرا فردو با نطنز تفاوتی ندارد جز آنکه پدافند غیرعامل در آن اعمال شده؛ یعنی تاسیسات زیر زمین و به لحاظ تعرض دشمن غیر قابل دسترسی است.
وی با بیان اینکه قوانین ایران، عقل و منطق امنیتی حکم می‌کند این روند اسقرار داشته باشد، ادامه داد: درخواست غرب از آن جهت است که اگر زمانی شرایطی پیش آمد، آن‌ها امکان داشته باشند که متعرض تاسیسات هسته‌ای ایران شوند و البته این اتفاق نخواهد افتاد.
این نماینده مردم در مجلس نهم با اعلام اینکه کلیه اقدامات ایران در چارچوب مقررات آژانس و عهدنامه NPT است، تاکید کرد: هیچ دلیلی بر توقف فعالیت‌های سایت فردو وجود دارد زیرا درخواست‌های غرب باید مبنای قانونی داشته باشد.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس بیان کرد: ایران در چارچوب اختیارات قانونی که عهدنامه NPT و مقررات آژانس در اختیار تمام کشور‌ها گذاشته غنی سازی را ادامه می‌دهد و خط قرمز تهران بمب هسته‌ای است و در استراتژی جمهوری اسلامی نیز چنین چیزی وجود ندارد.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره بسته‌های جدیدی که غرب برای ایران اعلام می‌کند، گفت: غرب باید روند کم کردن تحریم‌ها را مد نظر داشته باشد و تغییری در ظلمی که چندین سال است به ملت ایران روا داشته، ایجاد کنند تا زمینه برای مذاکرات آماده‌تر شود.
مذاکرات ایران و کشورهای عضو ۱+۵ هشتم اسفند در قزاقستان برگزار می‌شود. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet