خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/05 13:01:00
سرویس بین الملل
حسینی مطرح‌کرد:

دیدار جان‌کری با شیوخ منطقه با دستور کار دیکته سیاست‌های کاخ سفید

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در آستانه سفر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا به ۸ کشور اروپایی و آسیایی، گفت:سفر مقامات کاخ سفید به خاورمیانه، دخالت این کشور در تحولات این منطقه را افزایش می‌دهد.
دیدار جان‌کری با شیوخ منطقه با دستور کار دیکته سیاست‌های کاخ سفید عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در آستانه سفر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا به 8 کشور اروپایی و آسیایی، گفت:سفر مقامات کاخ سفید به خاورمیانه، دخالت این کشور در تحولات این منطقه را افزایش می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/5256.jpg دیدار,جان‌کری,با,شیوخ,منطقه,با,دستور,کار,دیکته,سیاست‌های,کاخ,سفید Icana

سید باقر حسینی در گفت‌وگو باخبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سفر آتی جان کری وزیر خارجه آمریکا به 8 کشور اروپایی و خاورمیانه، اظهار داشت: برخی از کشورهای منطقه خاورمیانه با نزدیک شدن به سیاست‌های استکباری آمریکا هم راستا با منافع کاخ سفید حرکت می‌کنند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشوری که خود رواج‌گر تروریسم در منطقه است نمی‌تواند راه‌کاری برای متوقف شدن تحرکات تروریستی ارائه کند، تصریح کرد: تحولات در سوریه باردیگر نشان داد کاخ سفید با جمع‌آوری تروریست‌ها از اقصی نقاط دنیا و گسیل دادن آنها برای جنگ با دولت اسد، خود از حامیان اصلی تروریست‌پروری در خاورمیانه است.

وی با تاکید براینکه تور جان کری وزیر امورخارجه آمریکا به خاورمیانه پشت پرده‌های فراوانی دارد، ادامه داد: قطعا اولین هدف از سفر وزیر خارجه آمریکا به منطقه برای جلب حمایت بیشتر از رژیم اشغال‌گر قدس خواهد بود، زیرا این رژیم جعلی پس از شکست در جنگ 8روزه با گروه‌های اسلامی در تنگنای سختی قرار دارد.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: از سوی دیگر انعقاد پیمان‌های نظامی- امنیتی با کشورهای هم‌پیمان خاورمیانه از اهدافی است که جان‌کری در سفر خود به خاورمیانه به دنبال آن است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سفر مقامات کاخ سفید به خاورمیانه، دخالت این کشور را در تحولات این منطقه افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: مقامات آمریکا هرگاه به خاورمیانه سفر کرده‌اند حاوی پیام‌های دیکته شده‌ به شیوخ منطقه بوده‌اند که تنها به بحرانی‌تر شدن اوضاع منطقه کمک کرده است.

جان‌کری وزیر امورخارجه آمریکا 6تا 16 اسفند سفری به 8 کشور لندن، پاریس، برلین و رم خواهد داشت و دیدارهایی با مقامات کشورهای حامی مخالفان سوری خواهد داشت؛ وزیر امور خارجه آمریکا همچنین به ترکیه، مصر، عربستان سعودی، امارات عربی متحده و قطر سفر خواهد کرد/.

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet