هدر موبایل
1391/12/04 10:18:52
سرویس سیاسی
آصفری درواکنش به ادعای امارات:

امارات از روی جهل ادعای مالکیت بر جزایر سه گانه را مطرح می‌کند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تمام اسناد قانونی موید آن است که جزایر سه گانه متعلق به جمهوری اسلامی ایران است، اظهارات اماراتی‌ها در این خصوص را از روی جهل و نادانی دانست.
امارات از روی جهل ادعای مالکیت بر جزایر سه گانه را مطرح می‌کند عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تمام اسناد قانونی موید آن است که جزایر سه گانه متعلق به جمهوری اسلامی ایران است، اظهارات اماراتی‌ها در این خصوص را از روی جهل و نادانی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/11309.jpg امارات,از,روی,جهل,ادعای,مالکیت,بر,جزایر,سه,گانه,را,مطرح,می‌کند Icana

محمد حسن آصفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت واکنش به ادعای اماراتی‌ها بر مالکیت جزایر سه گانه ایران، گفت: این موضع گیری امارات به دنبال تصمیم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای برگزاری اجلاس دوم خلیج فارس در اسفند با حضور مسئولان کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس در بندر عباس است.
نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حاشیه این اجلاس، سفری به جزایر سه گانه انجام خواهد شد و مسائل اقتصادی، امنیتی و موارد مختلف جزایر مورد بررسی قرار می‌گیرد.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس توضیح داد: از دیرباز این ادعا‌ها و موضع گیری‌ها از سوی اماراتی‌ها و یا دیگر کشور‌ها مطرح بوده و البته هیچگونه پشتوانه منطقی و مستند قانونی ندارد؛ زیرا نقشه‌های قانونی همه کشور‌ها و اسنادی که در سازمان ملل و کل کشور‌ها وجود دارد، موید آن است که این جزایر متعلق به جمهوری اسلامی ایران است.
این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی، جزو اراضی جدانشدنی از جمهوری اسلامی ایران است؛ ادامه داد: هرگونه موضع گیری در این خصوص از سوی هر کشوری، پوچ و بدون پشتوانه است و دستگاه دیپلماسی ایران نیز باید نسبت به این قضیه هوشیار باشد و به موقع موضع گیری کند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: وزارت خارجه ایران پویا و فعال است و در این قضیه نیز موضع گیری‌های به موقع داشته؛ ولی قرار نیست هر زمان یک عده نادان موضوعی را مطرح کردند، تهران جواب دهد زیرا موضع گیری اماراتی‌ها از روی جهل و نادانی آن‌ها است. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet