هدر موبایل
1391/12/05 12:01:00
سرویس بین الملل
شفیعی:

غرب نگران شرقی‌شدن گفت‌وگو‌های دولت اسد و معارضین است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه غرب از شرقی‌شدن گفت‌وگو‌های دولت اسد و معارضین نگران است،تعلیق مذاکرات معاذ الخطیب با دولت سوریه در مسکو را در این راستا ارزیابی کرد.
غرب نگران شرقی‌شدن گفت‌وگو‌های دولت اسد و معارضین است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه غرب از شرقی‌شدن گفت‌وگو‌های دولت اسد و معارضین نگران است،تعلیق مذاکرات معاذ الخطیب با دولت سوریه در مسکو را در این راستا ارزیابی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/31669.jpg غرب,نگران,شرقی‌شدن,گفت‌وگو‌های,دولت,اسد,و,معارضین,است Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعلیق برگزاری مذاکرات دولت سوریه با مخالفان مسلح این کشور در روسیه، گفت: غرب به شدت از شرقی شدن گفت‌وگوهای صلح میان دولت سوریه و معارضین مسلح که ضد دولت اسد مبارزه می‌کنند، نگران است.

نماینده مردم رستم و ممسنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند گفت‌وگوهای آشتی ملی در مسکو کفه ترازو را به سمت کشورهای حامی دولت اسد تغییر خواهد داد، تصریح کرد: رسیدن به راه‌کار دیپلماتیک در بحران سوریه در مقابل تلاش‌های غرب و حامیان‌آنها برای براندازی دولت مردمی دمشق برای غرب بسیار ناگوار خواهد بود.

وی با تاکید براینکه تنها راه گذار از بحران سوریه گفت‌وگو و راه‌حل دیپلماتیک خواهد بود، ادامه داد: از یکسو برگزاری مذاکرات برای برون رفت از بحران سوریه در مسکو پرستیژی برای روسیه درعرصه بین المللی را به همراه خواهد داشت و از سوی دیگر، نقش دیپلماسی منطقه‌ای برای پایان دادن به بحران‌ها را پررنگ خواهد کرد.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: دیپلماسی در جبهه ضد براندازی دولت سوریه علاوه بر نقش‌آفرینی‌مؤثر مسکو و تهران برای حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه را به همراه خواهد داشت، دست‌های کشورهای فرامنطقه‌ای که تلاش می‌کنند این نقش‌آفرینی را با طرح سناریوهای جدیدی مانند لزوم تسلیح مخالفان اسد، خدشه‌دار کنند را کوتاه خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه مذاکرات منطقه‌ای برای برون رفت از بحران سوریه با ارائه طرح اصلاح شده تهران به قاهره پیش می‌رود، خاطرنشان کرد:همزمان جبهه غربی با توسل به ابزار دادگاه بین‌المللی جنایات جنگی و همچنین زمزمه‌های بازنگری در عدم تسلیح مخالفان اسد بازی دیگری را دنبال می‌کند.

کشورهای غربی سعی دارند با ایجاد خلل در روند مذاکرات دولت سوریه و مخالفان این کشور مانع از رسیدن نتیجه این مذاکرات در روسیه شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet