هدر موبایل
1391/12/05 09:55:31
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی؛

سازمان‌ملل راه‌کار آزادی زندانیان دربند صهیونیست‌ها را بیابد

ابراهیم آقامحمدی وضعیت اسرای در بند رژیم صهیونیستی را خلاف مقررات بین‌المللی دانست و گفت:سازمان ملل باید راه‌کارعملی برای آزادی زندانیان در بند رژیم صهیونیستی را بیابد.
سازمان‌ملل راه‌کار آزادی زندانیان دربند صهیونیست‌ها را بیابد ابراهیم آقامحمدی وضعیت اسرای در بند رژیم صهیونیستی را خلاف مقررات بین‌المللی دانست و گفت:سازمان ملل باید راه‌کارعملی برای آزادی زندانیان در بند رژیم صهیونیستی را بیابد. https://cdn.icana.ir/d/019/27302.jpg سازمان‌ملل,راه‌کار,آزادی,زندانیان,دربند,صهیونیست‌ها,را,بیابد Icana

ابراهیم آقامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ابراز نگرانی سازمان ملل از وضعیت فلسطینیان در بند رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: جای امیدواری است که حتی برای یک بارهم که شده سازمانی که برای برقراری صلح و ثبات ایجاد شده از وضعیت قانون گریزی رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی همواره به قوانین بین‌المللی دهن کجی می‌کند، تصریح کرد: برخی از زندانیان در بند اسرائیل سال‌ها بدون محاکمه و تفهیم اتهام بازداشت هستند و در شرایط بسیار ناگواری نگهداری می‌شوند که این برخلاف مقررات بین المللی است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان ملل باید راه‌کارعملی برای آزادی زندانیان در بند رژیم صهیونیستی را بیابد، ادامه داد: سازمان ملل و شورای امنیت باید با صادرکردن قطع نامه‌های الزام‌آور اسرائیل را تحت فشار قرار دهد تا تکلیف اسرای فلسطینی را مشخص کند؛ ابراز نگرانی صرف نمی‌تواند این رژیم جعلی را وادار به عقب نشینی کند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: اعتصاب غذای اسرای فلسطینی که عملا حمایت‌های گسترده افکار عمومی را در پی داشته است بیش از پیش جهانیان را از عمق جنایاتی که رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین بویژه اسرا مرتکب شده است، آگاه ساخت و این موضوع انزجار گسترده جهانی علیه رژیم صهیونیستی را در پی داشته است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه ادامه اعتصاب غذای اسرای فلسطینی به رغم تشدید سیاست‌های سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی بیش از بیش عجز و ناکامی مقامات این رژیم جعلی را در خاموش کردن اعتراضات نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: حمایت‌های فزآینده از اسرای فلسطینی به حدی بوده است که دامنه آن به کشورهای اروپایی که دولت‌هایشان از حامیان رژیم صهیونیستی هستند نیز کشیده شده است؛ پایتخت‌ها و شهرهای مختلف اروپایی در روزهای اخیر شاهد تظاهرات اعتراض آمیز در حمایت از اسرای فلسطینی بوده است .

بان‌کی مون طی بیانیه‌ای از وضعیت نامساعد زندانیان فلسطینی در بند رژیم صهیونهیستی به شدت ابراز نگرانی کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet