خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/07 09:51:00
سرویس استان ها
بزرگواری:

منجی صنعت کشاورزی تنها احداث سدهای مدرن است

نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی درمجلس، گفت: کشاورزی سنتی در دنیای کشاورزی پدیده های غیر قابل اتکا تلقی می‌شود واز همین رو این حوزه انتخابیه به شیوه مدرن آبیاری نمی‌شود.
منجی صنعت کشاورزی تنها احداث سدهای مدرن است نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی درمجلس، گفت: کشاورزی سنتی در دنیای کشاورزی پدیده های غیر قابل اتکا تلقی می‌شود واز همین رو این حوزه انتخابیه به شیوه مدرن آبیاری نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/8213.jpg منجی,صنعت,کشاورزی,تنها,احداث,سدهای,مدرن,است Icana

 سید علی محمد  بزرگواری در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،افزود: توسعه صنعت کشاورزی شهرستان‌های کهگیلویه  و بهمئی در گرو بهسازی و توسعه سدهای این منطقه است زیرا توسعه صنعت کشاورزی علاوه بر افزایش شاخص اقتصادی در منطقه ورفع محرومیت زدایی می تواند نرخ بیکاری را نیز در استان کاهش دهد.

نماینده مردم  کهگیلویه و بهمئی درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: استفاده بهینه از منابع آبی، توسعه مکانیزه آبیاری و سرمایه گذاری مطلوب و پایدار جهت توسعه آبخیزداری در صنعت کشاورزی می‌تواند این صنعت را متحول کند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی در صنعت کشاورزی حرف اول را می زند به همین علت  باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که حتی نگذاریم یک قطره آب از منابع آبی این صنعت از بین برود.

 بزرگواری ، ‌تصریح کرد: این  حوزه انتخابیه با توجه به شرایط اقلیمی که دارد می تواند به سادگی تبدیل به یکی از قطب های صنعت  کشاورزی در این منطقه  شود.

 نماینده مردم کهگیلویه،افزود:تولید داخلی  به عنوان رکن اساسی صنعت کشاورزی  در کشور تلقی می شود و این در حالی است که بسارری از ذخائر غذایی کشور نیاز مبرم به صنعت کشاورزی دارند.

وی ادامه داد : این حوزه انتخابیه ظرفیت‌های بسیاری در صنعت کشاورزی دارد ولی متاسفانه بی‌مهری به این صنعت در استان کهگیلویه پایانی ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس، یاد آورشد: دولت باید با استفاده از کارشناسان کشاورزی در این عرصه با نگاه علمی به این عرصه تولیدات کشاورزی را به بهترین شکل افزایش دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet