خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/06 08:16:00
سرویس بین الملل
جهانگیرزاده در واکنش به تعلیق گفت‌وگوهای مسکو؛

گفت‌وگوهای شرقی خوشایند حامیان براندازی دولت اسد نبود

عضو هیات رئیسه مجلس برگزاری مذاکرات آشتی‌ملی سوریه میان مخالفین مسلح و دولت اسد در مسکو را خوشایند غرب ندانست و گفت: غرب در راه گفت‌وگو میان مخالفان مسلح و دولت اسد سنگ اندازی می‌کند.
گفت‌وگوهای شرقی خوشایند حامیان براندازی دولت اسد نبود عضو هیات رئیسه مجلس برگزاری مذاکرات آشتی‌ملی سوریه میان مخالفین مسلح و دولت اسد در مسکو را خوشایند غرب ندانست و گفت: غرب در راه گفت‌وگو میان مخالفان مسلح و دولت اسد سنگ اندازی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/20771.jpg گفت‌وگوهای,شرقی,خوشایند,حامیان,براندازی,دولت,اسد,نبود Icana

جواد جهانگیر زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعلیق برگزاری گفت‌وگوهای آشتی ملی میان دولت سوریه و مخالفان مسلح این کشور در مسکو، اظهار داشت: در حالی که روس‌ها از پیشرفت دیپلماسی در مسکو سخن می‌گویند، در اروپا و امریکا از رویکرد‌های نظامی صحبت می‌شود که این تفاوت رویکرد شرقی-غربی در مذاکرات پیرامون برون رفت از بحران سوریه است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری گفت‌وگوها‌ی آشتی ملی در مسکو به ضرر غرب است، تصریح کرد: رسیدن به یک راه‌حل دیپلماتیک در بحران سوریه آن‌هم در کشوری که حامی دولت اسد است غرب را در موضعی انفعالی و دیپلماسی شرقی را به جایگاه مناسبی ارتقا خواهد داد که این برای غرب و حامیان براندازی دولت اسد خوشایند نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه غرب در راه گفت‌وگو میان گروه‌های مخالفان مسلح و دولت اسد سنگ اندازی می‌کند، ادامه داد: فشار بر معارضین برای گرفتن امتیاز از دولت اسد در مذاکرات و ادامه روند خشونت‌ها در دمشق حربه‌ای است که غرب برای جا نماندن ازغافله سوریه پیش گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اینکه دلایل زیادی برای پذیرفتن بحث مذاکرات از سوی مخالفین مسلح دولت اسد وجود داشت، تصریح کرد: از یک‌سو شکست‌های متعدد در صحنه میدانی و از یکسواضافه شدن گروه‌های تند رویی هم‌چون القاعده به صف معارضین مسلح سوری هم مخالفین و هم غرب را به شدت نگران کرده است.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه دیپلماسی شرقی در مذاکرات مسکو کفه ترازو را به سمت دولت اسد سنگین خواهد کرد، خاطرنشان کرد: تاثیر گذاری کرملین بر مذاکرات، به دلیل میزبانی و حمایت از دولت اسد طی 23ماه از گذشت بحران در سوریه می‌تواند دیپلماسی شرقی را در مذاکرات آشتی ملی سوریه پیروز میدان کند.

ائتلاف ملی مخالفان سوریه شب گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در اعتراض به تداوم حملات موشکی به شهر تاریخی حلب دیدارها و نشست‌های آتی این ائتلاف در مسکو، واشنگتن و رم به حالت تعلیق درمی آید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet