شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/05 13:32:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس؛

اعطای کرسی به زنان‌سعودی اقدام نمایشی آل‌سعود است

حجت الله سوری اعطای چند کرسی به زنان عربستانی در پارلمان مشورتی را نمایشی برای فرافکنی در افکار عومی دانست و گفت: مجلس مشورتی عربستان فاقد هرگونه صلاحیت قانونگذاری است.
اعطای کرسی به زنان‌سعودی اقدام نمایشی آل‌سعود است حجت الله سوری اعطای چند کرسی به زنان عربستانی در پارلمان مشورتی را نمایشی برای فرافکنی در افکار عومی دانست و گفت: مجلس مشورتی عربستان فاقد هرگونه صلاحیت قانونگذاری است. https://cdn.icana.ir/d/019/6803.jpg اعطای,کرسی,به,زنان‌سعودی,اقدام,نمایشی,آل‌سعود,است Icana

حجت الله سوری در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اختصاص چند کرسی مجلس مشورتی به زنان عربستانی، اظهار داشت: مجلس مشورتی عربستان فاقد هرگونه صلاحیت قانونگذاری است و نمایندگان آن به طور انتصابی توسط پادشاه تعیین می شوند و این اقدام آل سعود نمایشی برای فرافکنی در افکارعمومی است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خاندان آل سعود ارزشی برای حقوق بشر و آزادی بیان قائل نیستند، تصریح کرد: حاکمان سعودی برای فرار از هجمه انتقادها نسبت به نبود آزادی در تصمیم‌گیری در امور کشور مبادرت به راه‌اندازی مجلس مشورتی کرده اند.

وی با تاکید براینکه اختصاص کرسی‌هایی از مجلس مشورتی به زنان در عربستان، از این نظر که رژیم آل سعود سرانجام شهروند زن را به عنوان انسانی کامل و دارای قدرت فکر کردن به رسمیت شناخت اقدامی جالب است، ادامه داد: زنان عربستانی از حقوق اولیه خود در عربستان محروم هستند و تنها آل سعود با پست‌های صوری به دنبال فرافکنی است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: برای رسیدن به کرسی مجلس مشورتی افراد باید به پادشاه وفادار باشند به طوری که در مراسم تحلیف باید سوگند یاد کنند که به دین وهابیت و در صدر آن به پادشاه و سپس به میهن وفادار هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آل سعود، کشور و ثروت‌های آن را ملک خود می داند، خاطرنشان کرد: خاندان آل سعود حقی برای مردم در زمینه حقوق شهروندی قائل نیستند و هر آن چه به مردم داده می شود را عطایای ملوکانه به مردم می دانند./

ژیم آل سعود با اختصاص چند کرسی مجلس مشورتی (مجلس شورا) به زنان موافقت کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet