هدر موبایل
1391/12/04 15:02:48
سرویس سیاسی
آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌ دوم نماز جمعه تهران:

تزویر‌های دروغین در بحرین همه رو به غروب است

خطیب امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه حاکمان ظالم بحرین هم‌پیمان و نوکر اسرائیل هستند،گفت: تزویر‌های دروغین در بحرین همه رو به غروب است.
تزویر‌های دروغین در بحرین همه رو به غروب است خطیب امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه حاکمان ظالم بحرین هم‌پیمان و نوکر اسرائیل هستند،گفت: تزویر‌های دروغین در بحرین همه رو به غروب است. https://cdn.icana.ir/d/019/828.jpg تزویر‌های,دروغین,در,بحرین,همه,رو,به,غروب,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، از رهبر انقلاب اسلامی به خاطر سخنان روز شنبه هفته قبل تشکر و ابراز امیدواری کرد که سایه ولایت همواره بر جمهوری اسلامی مستدام باشد و در ادامه اظهار داشت: این نشان می‌دهد که ولایت چقدر اهمیت دارد؛ البته در همه دنیا چنین است که یک نفر باید حرف آخر را بزند ولی در نظام اسلامی تنها از نظر سیاست و حکومت نیست بلکه اطاعت کردن، تکلیف شرعی است و ملت ایران همواره مطیع ایشان هستند.

وی در ادامه به 22 بهمن و حضور مردم در راهپیمایی این روز اشاره کرد و گفت: راهپیمایی 22 بهمن طوری است که به فرمایش رهبری هرقدر هم تشکر شود، باز هم کم است و جای تشکر بیشتری دارد. اینطور که مردم بعد از 34 سال و آن همه گرفتاری، فشار و تحریم در صحنه هستند، نشان دهنده لطف خداوند و البته نشان‌دهنده بصیرت و رشد ملت ایران است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: این لطف خداوند است و خداوند حتما فضل و رحمتش را شامل چنین مردمی می‌کند که اینطور برای اسلام و کلمه توحید فداکاری می‌کنند. معلوم است که اینها از لطف خداوند ناشی می‌شود.

 وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه "آنچه از شما می‌خواهم چیزی نیست جز مودت اهل بیت"، افزود: معنی این صحبت پیامبر اسلام (ص) یعنی نگه داشتن به وسیله اهل بیت. بنابراین مردمی که نظام را نگه دارند و حفظ کنند، کاری را انجام می‌دهند که رسول اکرم و خداوند می‌خواهد.

امامی کاشانی گفت: حضور مردم در صحنه و رشدی که ملت ایران از خود نشان می‌دهد، می‌تواند دشمن را مأیوس کند. دشمن خیلی نقشه‌ها می‌کشد و این نقشه‌ها نقش بر آب می‌شود. امروز حضور ملت ایران در دنیا بیداری ایجاد کرده است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به آخرین تحولات بحرین، اظهار داشت: مردم مظلوم بحرین مقاومت می‌کنند اما خدای متعال رحمتش را سرانجام و به زودی بر این ملت نازل خواهد کرد؛ البته دشمن این نقشه را به وسیله عمالش دارد وگرنه ملت‌ها این همه جنایت را تحمل نمی‌کنند. نه تنها امت اسلامی بلکه هیچ امتی در جهان جنایت‌ها را تحمل نمی‌کند اما متاسفانه اسلحه، پول و تبلیغات در دست حاکمان است. آنها هم عمال بیگانه‌اند و نوکران و حامیان اسرائیل هستند.

وی ادامه داد: به فضل خدا این زورها، پول‌ها و تزویر‌های دروغین همه رو به غروب و ناامیدی است. همانطور که در روایات است، از امام ششم می‌پرسند که چرا در ظهور مهدی آخر زمان تاخیر می‌شود و ایشان می‌فرمایند برای اینکه به همه مردم دنیا ثابت شود فریادرسی نیست. به تعبیر بنده، محافل بین‌المللی و عمومی دروغ می‌گویند. شورای امنیت و سازمان ملل مرده‌اند که البته ای کاش مرده بودند چون مرگ نه ضرر دارد و نه نفع، ولی این وضع برای دنیا ضرر دارد.

امامی کاشانی به مسائلی مثل اختلاف میان شیعه و سنی هم اشاره کرد و افزود: می‌بینیم که امروز جنایت‌های بزرگی مثل کشتار در عراق و سوریه و نقاط مختلف جهان اسلام انجام می‌شود. این همه جنایت را می‌بینند و خودشان شخصا در آن معاشرت می‌کنند. این وضعی است که جهان را به بدی رسانده است. این همان زمانی است که امام صادق (ع) به آن اشاره داشتند، یعنی همه ملت روی زمین مایوس می‌شوند و ناله همه بلند می‌شود، فریادها بلند و اشک‌ها جاری است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود، از آیت‌الله خوشوقت نیز یاد کرد و افزود: زمانی که وارد مدرسه آیت‌الله حجت شدم، آیت‌الله خوشوقت از طلاب پاکیزه‌ای بود که در جلسات دعا و بحث و درس شرکت می‌کرد و از همان زمان یک طلبه وارسته بود و برای طلاب دیگر این روش ایشان یک سرمشق بود.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران نیز درباره شخصیت انسان و اینکه رفتار و کردار ظاهری انسان ملاک نیست و باید به نیت انسان توجه کرد، اشاره کرد و ادامه داد: باطن عالمی بر تمام جلوه‌های رفتاری و کرداری تاثیر می‌گذارد و باید زیبا و ارزشمند باشد.

 این عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به تکیه پیامبر بر وحدت و فضایل اخلاقی، بر لزوم وحدت امت اسلامی تاکید کرد.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از خطبه‌های نمازجمعه، بیانیه پایانی همایش یک روزه علما،‌ فضلا و روحانیون داخلی و خارجی در حمایت از مردم بحرین قرائت شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet