شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/07 09:53:00
سرویس اقتصادی
حکیم جوادی در گفت وگو با خانه ملت خبر داد: آغاز تکمیل فاز دوم شبکه ملی اطلاعات

جداسازی اینترانت از اینترنت عملیاتی می‌شود

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز فاز دوم شبکه ملی اطلاعات قبل از ورود به سال ۹۲ خبر داد و گفت: جداسازی اینترانت از اینترنت در فاز اول به صورت آزمایشی انجام شده است و آمادگی این را داریم که در یک برنامه زمانبندی اینترانت از اینترنت تفکیک شود.
جداسازی اینترانت از اینترنت عملیاتی می‌شود معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز فاز دوم شبکه ملی اطلاعات قبل از ورود به سال 92 خبر داد و گفت: جداسازی اینترانت از اینترنت در فاز اول به صورت آزمایشی انجام شده است و آمادگی این را داریم که در یک برنامه زمانبندی اینترانت از اینترنت تفکیک شود. https://cdn.icana.ir/d/019/35308.jpg جداسازی,اینترانت,از,اینترنت,عملیاتی,می‌شود Icana

علی حکیم جوادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات بر اساس قانون برنامه پنجم در حال انجام است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه آنچه که در دو سال ابتدای قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص شبکه ملی اطلاعات باید عملیاتی می شد مربوط به طراحی مفهومی شبکه ملی اطلاعات و اتصالات در دستگاه های اجرایی بود، افزود: خوشبختانه بخش عمده‌ای از دستگاه‌ها اتصالات مربوطه را انجام داده‌اند و سایر دستگاه‌ها که اتصالات شبکه ای خود را تکمیل نکرده اند تا پایان امسال برای اتمام این عملیات فرصت دارند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از بخش های شبکه ملی اطلاعات، ایجاد شبکه در بخش آموزش و پرورش و آموزش عالی بود که فاز اول آن در قالب شبکه عملی کشور افتتاح شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره زمان دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: بحث دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات تا پایان برنامه در دستور کار است که خوشبحتانه عملیات فنی در این خصوص انجام شده است که در این راستا به صورت آزمایشی شبکه داخلی اینترانت از اینترنت جداسازی شد و آمادگی این را داریم که در یک برنامه زمانبندی اینترانت از اینترنت تفکیک شود.

وی در این‌باره گفت: بخشی ازاین دسترسی مربوط به خدمات G to G (ارتباط دستگاه های دولتی بایکدیگر) است که در حال انجام است و بخش دیگرنیز دسترسی G to C است که ارائه خدمات از دستگاه های دولتی به مردم را شامل می شود و با انتقال Host ها (میزبانی) به داخل کشور خدمات به مردم نیز آغاز شده است و ارائه این خدمات دیگر از طریق اینترنت برقرار نمی‌شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد: مجموعه (IEX(information exchange یا همان محل تبادل اطلاعات نیز در حال ایجاد است که با ایجاد این مجموعه ارائه خدمات الکترونیک به مردم افزایش می یابد.

حکیم جوادی با بیان اینکه برنامه های مذکور در مرحله اول شبکه ملی اطلاعات در دستور کار قرار داشت، گفت: فاز بعدی تکمیل شبکه ملی اطلاعات مربوط به سال آینده است که قبل از شروع سال 92 مرحله دوم تکمیل این شبکه را آغاز کرده ایم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در توضیح مطلب فوق خاطرنشان کرد: مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات بحث به اشتراک گذاری اطلاعات بین دستگاه های دولتی و حرکت به سمت ارائه خدمات الکترونیک دولتی است که خوشبختانه در این زمینه نیز تاکنون خدمات زیادی احصا شده و درحال انجام است که امیدواریم با تامین منابع مالی پروژه با توجه به ابعاد وسیعی که شبکه ملی اطلاعات دارد، در تکمیل این شبکه مشکلی نداشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet