هدر موبایل
1391/12/05 10:08:31
سرویس بین الملل
آغاز تظاهرات‌های مدنی در مصر

نقوی‌حسینی: اخوانی‌ها در اجرای خواسته‌های انقلابیون موفق نبودند

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه آغاز انقلاب‌های مدنی در مصر به دلیل محقق نشدن خواسته‌های انقلابی مردم این کشور است، گفت: اخوانی‌ها در اجرای خواسته‌های انقلابیون موفق نبودند.
نقوی‌حسینی: اخوانی‌ها در اجرای خواسته‌های انقلابیون موفق نبودند سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه آغاز انقلاب‌های مدنی در مصر به دلیل محقق نشدن خواسته‌های انقلابی مردم این کشور است، گفت: اخوانی‌ها در اجرای خواسته‌های انقلابیون موفق نبودند. https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg نقوی‌حسینی:,اخوانی‌ها,در,اجرای,خواسته‌های,انقلابیون,موفق,نبودند Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آغاز تظاهرات‌های مدنی در مصر توسط افرادی که بانی انقلاب این کشور بودند، اظهار داشت:متاسفانه دولتی که پس از انقلاب در مصر بر روی کار آمد نتوانست خواسته‌های انقلابی مردم را برآورده کند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب‌هایی که در جهان رخ داده دارای سه لایه است، تصریح کرد:اولین لایه انقلاب‌ها اتحاد گروه‌های مخالف برای رسیدن به اجماع برای براندازی دولت حاکمه است که در مصر این مرحله به خوبی اجرایی شد.

وی با تاکید براینکه اخوانی‌ها در مرحله دوم از انقلاب مردمی مصر موفق نبودند، توضیح داد: دومین مرحله از انقلاب‌های دنیا مرحله جایگزینی دولت انقلابی به جای حاکمان گذشته است که اجرایی کردن خواسته‌های مردمی در انقلاب مهم ترین بخش این مرحله است و متاسفانه دولت مرسی در این مرحله ناموفق بوده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، تصریح کرد: در لایه سوم انقلاب‌ها، مردمی که برضد نظام حاکمه پیشین قیام کرده‌اند اگر در مسیر خواسته های خود، انحرافی از سوی دولت استقرار یافته مشاهده کنند باردیگر به صحنه باز خواهند گشت.

مخبر کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مردم انقلابی مصر تحولی در ساختار سیاسی این کشور پس از وقوع انقلاب حس نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: وجود عناصر حکومت سابق در بدنه اجرایی کشور و رخ ندادن تحول اساسی در نحوه اداره مصر عواملی است که منجر به آغاز اعتراضات مدنی در قاهره شده است.

مخافین دولت مصر اعلام کردند از روز جمعه به مدت یک هفته کسانی که بانیان اصلی انقلاب مصر بوده اند به اعتراضات مدنی دست خواهند زد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet