هدر موبایل
1391/12/05 10:13:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نعمتی:

دستگاه دیپلماسی ایران به خوبی پاسخگوی ادعای اماراتی‌ها بوده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادعای مالکیت جزایر سه گانه ایران از سوی اماراتی‌ها را به دلیل تحریکات غرب به سرکردگی امریکا دانست و تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی ایران در این موضوع به خوبی فعال بوده است.
دستگاه دیپلماسی ایران به خوبی پاسخگوی ادعای اماراتی‌ها بوده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادعای مالکیت جزایر سه گانه ایران از سوی اماراتی‌ها را به دلیل تحریکات غرب به سرکردگی امریکا دانست و تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی ایران در این موضوع به خوبی فعال بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/32036.jpg دستگاه,دیپلماسی,ایران,به,خوبی,پاسخگوی,ادعای,اماراتی‌ها,بوده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛بهروزنعمتی عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس در خصوص ادعای مالکیت جزایر سه گانه ایران از سوی اماراتی‌ها به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) ، گفت: این ادعا‌ها و اظهارات از سوی اماراتی‌ها، حرف خودشان نیست و آن‌ها با تحریک امریکا هر از گاهی مسائل این چنینی را مطرح می‌کنند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: اماراتی که زمانی بخشی از خاک ایران بوده، اکنون به عنوان جیره خواران استعمار چنین اظهاراتی را مطرح می‌کند و باید از حاکمان آن پرسید آیا می‌دانید که اصالت کشور شما ایرانی است؛ اما با توجه به اینکه جمهوری اسلامی به دنبال جنجال آفرینی در فضای جهانی نیست، از این نوع پاسخگویی‌ها اجتناب می‌کند و ترجیح می‌دهد با ارائه اسناد و مدارک پاسخگوی آن‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه دیپلماسی ایران در این موضوع به خوبی فعال بوده، ادامه داد: ایران باید اسناد و مدارکی را برای پاسخگویی به افکار عمومی دنیا در این خصوص داشته باشد و با بهره گیری از استاتید دانشگاهی و جغرافیایی، نسبت به این مساله بیشتر بپردازد.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با تاکید بر اینکه مسائل باید به گونه‌ای مطرح شود که اطلاعات لازم را به رسانه‌ها و مردم تزریق کند؛ در پاسخ به این سوال که طرح چنین بحث‌هایی چقدر مانع صلح و ثبات خاورمیانه خواهد بود، توضیح داد: این مسائل، بسیار حاشیه‌ای است و امارات در مسائل صلح خاورمیانه نمی‌تواند دخیل باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:در خاورمیانه کشورهای بزرگتری وجود دارند که آن‌ها تعیین کننده‌اند؛ نه کشور کوچکی همچون امارات.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet