خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/05 11:51:14
سرویس اقتصادی
ایرانپور:گرانی‌ در سایه ضعف نظارت‌ بازار را قبضه کرده است

اپیدمی گرانی در بازار

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با با انتقاد از گرانی‌های اخیر و تورم موجود در بازار گفت: گرانی موجود در بازار در سایه ضعف کنترل و نظارت‌ها هر روزه از کالایی به کالا‌ی دیگر سرایت می‌کند.
اپیدمی گرانی در بازار عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با با انتقاد از گرانی‌های اخیر و تورم موجود در بازار گفت: گرانی موجود در بازار در سایه ضعف کنترل و نظارت‌ها هر روزه از کالایی به کالا‌ی دیگر سرایت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/17357.jpg اپیدمی,گرانی,در,بازار Icana

علی ایرانپور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه افزایش تقاضا از سوی مردم در شب عید نباید قیمت کالا‌ها را افزایش دهد گفت: متأسفانه افزایش قیمت‌ها اکنون در بازار همه‌ روزه شده و همچون بیماری فراگیر هر روز به کالایی دیگر سرایت می‌کند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مردم نمی‌توانند از خرید مایحتاج ضروری زندگی خود صرف‌نظر کنند افزود: اینکه مردم  مجبور به خرید هستند از جمله امتیاز‌های مثبتی است که برای سود‌جویان فراهم می‌کند تا کالا‌های خود را با هر قیمتی در بازار عرضه کنند و موجبات تورم و گرانی را در بازار رقم بزنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از گرانی‌های اخیر و تورم موجود در بازار گفت: گرانی موجود در بازار در سایه ضعف کنترل و نظارت‌ها هر روزه از کالایی به کالا‌ی دیگر سرایت می‌کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از افزایش قیمت‌ها درشب عید ناشی از اثرات روانی خرید‌های بهاره از سوی مردم است تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از این افزایش قیمت‌ها مقطعی بوده و موجبات سوءاستفاده کلان سود جویان و محتکران بازار را در همین مقطع زمانی و فشار بر مردم فراهم می‌کند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس با بیان این مطلب که متأسفانه امسال گرانی‌ها زودتر از سال‌های قبل بازار را قبضه کرده است افزود: ضعف نظارت از سوی دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان تعزیرات حکومتی میدان را برای جولان هرچه بیشتر سودجویان باز کرده است.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: در صورتی که بازرسی از انبار‌ها به موقع و با دقت از سوی مسئولان انجام شود و اجناس احتکار شده شناسایی شوند مهار قیمت‌ها و تنظیم بازار ممکن می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تأکید بر اینکه نیاز سنجی در شب عید برای مایحتاج ضروری مردم می‌تواند به کاهش قیمت‌ها کمک کند گفت: در صورتی که بر اساس نیاز مردم کالا‌های شب عید تأمین شود افزایش قیمتی بازار را تهدید نخواهد کرد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet