خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/05 11:50:48
سرویس اجتماعی
قائید رحمت: معضل بیکاری در کشور متولی مشخصی ندارد

نرخ بیکاری فراتر از آمار اعلام شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه مرکز آمار ایران در سال جاری نرخ بیکاری را ۱۲ تا ۱۳ درصد اعلام کرد، گفت: آنچه که از شواهد امر برمی‌آید آن است که نرخ بیکاری فراتر از آماری است که اعلام می‌شود.
نرخ بیکاری فراتر از آمار اعلام شده است عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه مرکز آمار ایران در سال جاری نرخ بیکاری را 12 تا 13 درصد اعلام کرد، گفت: آنچه که از شواهد امر برمی‌آید آن است که نرخ بیکاری فراتر از آماری است که اعلام می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/23072.jpg نرخ,بیکاری,فراتر,از,آمار,اعلام,شده,است Icana

عباس قائیدرحمت در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد وضعیت بیکاری در کشور، افزود: نرخ بیکاری در کشور بسیار بالا بوده به گونه‌ای که در برخی استان‌ها این مهم نزدیک به مرز بحران است.

نماینده مردم درورد و ازنا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه طبق قانون اساسی دولت مکلف است بستر اشتغال افراد جامعه را فراهم کند اما متاسفانه همچنان با افزایش نرخ بیکاری در کشور مواجه هستیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ارائه وام‌های اشتغال‌زایی به برخی افراد، تصریح کرد: وام‌های اشتغال‌زایی هم نتوانست درمانی برای معضل بیکاری باشد و تنها مسکنی برای اشتغال به شمار می‌رفت.

قائیدرحمت، وجود سیاست‌های جامع و دقیق را راهکاری برای رفع معضل بیکاری خواند و یادآور شد: متاسفانه هیچ مسئولی سیاست کلانی که بر اساس برنامه 20 ساله کشور برای اشتغال کشور طراحی شده بود را اعمال نکرد و با وجود وعده وعیدهای بسیار اما همچنان با افزایش نرخ بیکاری در کشور مواجه هستیم.

وی، با بیان اینکه امروز مهم‌ترین مسئله کشور بیکاری است، به آمار نرخ بیکاری اشاره کرد و افزود: مرکز آمار ایران در سال جاری اعلام کرد بین 12 تا 13 درصد نرخ بیکاری در کشور وجود دارد اما آنچه که از شواهد امر بر می‌آید آن است که بیکاری فراتر از آماری است که گفته می‌شود.

نماینده مردم درورد و ازنا در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه معضل بیکاری در کشور متولی مشخصی ندارد، ادامه داد: در جلسات مشترکی که بین کمیسیون اجتماعی با مسئولان وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی برگزار شد مسئولان این وزارتخانه به هیچ عنوان مسئولیت بیکاری در کشور را برعهده نگرفته و تمام مسئولیت این مهم را به دوش دیگر مسئولان و دستگاه‌های کشور می‌اندازند.

 

بیکاری عامل اصلی بزهکاری‌ و مشکلات اجتماعی 

 این نماینده مردم در مجلس نهم، بیکاری را عامل اصلی بزهکاری‌ و مشکلات اجتماعی در کشور خواند و تصریح کرد: واقعیت آن است که رابطه مستقیمی بین امنیت اجتماعی وفردی افراد و اشتغال وجود دارد.

قائید رحمت، شاه کلید رفع معضل بیکاری را توجه به تولید خواند و یادآور شد: رمز ایجاد اشتغال و حل آن در افزایش تولید است به گونه‌ای که با افزایش تولید قادر خواهیم بود معضل بیکاری را رفع کنیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارائه آمارهای دقیق نرخ بیکاری مبنای برنامه‌ریزی دقیق است، افزود: این برنامه‌ریزی می‌تواند منطبق با سیاست‌های نظام و برنامه‌های چشم ‌انداز باشد و کشور را در زمینه رفع این معضل یاری دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet