هدر موبایل
1391/12/06 14:42:29
سرویس اقتصادی
موسوی‌لارگانی با اشاره به یکه تازی سودجویان در بازار به دلیل سوءمدیریت مسئولان:

قیمت کالاهای اساسی با شعار مهار نمی‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بااشاره به اینکه ضعف در نظارت، کنترل‌ها و سوء مدیریت بازار را جولان‌گاه سود‌جویان کرده است،گفت:وقتی که متخلفان و دلالان لحظه ای قیمت ها را به دلخواه خود تغییر می‌دهند شعار مهار و تنظیم قیمت ها از سوی مسئولان بی فایده است.
قیمت کالاهای اساسی با شعار مهار نمی‌شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بااشاره به اینکه ضعف در نظارت، کنترل‌ها و سوء مدیریت بازار را جولان‌گاه سود‌جویان کرده است،گفت:وقتی که متخلفان و دلالان لحظه ای قیمت ها را به دلخواه خود تغییر می‌دهند شعار مهار و تنظیم قیمت ها از سوی مسئولان بی فایده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13503.jpg قیمت,کالاهای,اساسی,با,شعار,مهار,نمی‌شود Icana

سید‌ناصر موسوی‌لارگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه علت اصلی گرانی‌های اخیر بازار و نوسان قیمت‌ها نبود نظارت از سوی ساز‌مان‌های مسئول است گفت: متأسفانه بعضی از سوءمدیریت‌ها از سوی مسئولان کنترل مهار قیمت‌های بازار را به دست سود‌جویان سپرده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه بعضی از اصناف در بازار از سوء مدیریت‌ها و ضعف کنترل‌ها برای فروش کالا‌های خود با هر قیمتی استفاده کرده و به این ترتیب زمینه ایجاد تورم و فشار بر مردم را در جامعه بیشتر می‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از گرانی بازار در نتیجه عدم کنترل بازار از سوی ساز‌مان‌هایی که موظف به کنترل قیمت‌ها هستند خبر داد و گفت: ضعف در نظارت و کنترل‌ها بازار را جولان‌گاه سود‌جویان کرده است.

وی با اشاره به آشفتگی بازار ارز و طلا در چند ماه اخیر تصریح کرد: در ماه‌های اخیر شاهد افزایش قیمت کالا‌هایی بودیم که هیچ ارتباطی با ارز و طلا نداشته اما همچون بیماری مسری آنان را دستخوش گرانی و نوسان‌ قیمت‌ها کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از افزایش قیمت کالا‌ها در شب عید افزود: کالا‌هایی که یک ریال هم ارز بری نداشته چرا باید با افزایش بهای ارز دچار گرانی و بالا رفتن قیمت شوند؟

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با تأکید بر اینکه عدم نظارت از سوی سازمان‌های مسئول زمینه تورم در جامعه را فراهم کرده است گفت: در صورتی که با متخلفان و محتکران بازار با شدت برخورد شود سایر افراد عبرت گرفته و قیمت‌ها موجبات سخت‌ شدن زندگی برای افراد را فراهم نمی‌کنند.

وی ادامه داد: وقتی که متخلفان و دلالان  لحظه ای قیمت ها را به دلخواه خود تغییر می‌دهند شعار مهار و تنظیم قیمت ها از سوی مسئولان بی فایده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در صورتی که سازمان تعزیرات حکومتی به خوبی وظیفه خود را ایفا کند و جلوی افزایش بی‌علت قیمت‌ها را بگیرند بی‌شک مایحتاج مردم در شب عید بدون بالا رفتن قیمت‌ها به دست‌شان خواهد رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet